zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2015 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Gimnazjalistki z Chmielnika w Pałacu Prezydenckim
Otwarta szkoła Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku
Warsztaty rękodzieła artystycznego dla każdego
Akcja reaktywacja!
Teatralne podróże
Najnowsze modele iPadów Air już w bibliotece
Otwarta szkoła Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku

Co oferuje Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku? Tego mogli dowiedzieć się szóstoklasiści ze szkół podstawowych naszej gminy, którzy 19 marca b.r. odwiedzili Gimnazjum podczas Dnia Otwartych Drzwi.

Dzień ten odbył się pod hasłem: "Nasza szkoła uczy, bawi, rozwija". Szóstoklasiści wraz z opiekunami przyjęci zostali przez społeczność Gimnazjum w sali gimnastycznej, gdzie powitała ich pani dyrektor Barbara Mucha, przedstawiając plan Dnia. Od tej pory prym już wiedli sami gimnazjaliści, którzy od jakiegoś czasu z dużym zaangażowaniem przygotowywali się na przyjęcie młodszych kolegów. Na początek zaprezentowała się grupa taneczna, która zademonstrowała dwa tańce w parach, po czym wciągnęła do pląsów chętnych gości. Możliwość regularnej nauki tańca – jak zapewniła pani dyrektor – gimnazjaliści będą mieli już w następnym roku szkolnym. Wychowankowie II klas Gimnazjum natomiast zrealizowali film, który miał przybliżyć szóstoklasistom: jak wygląda zwykły dzień szkolnych zajęć? Przedstawili również prezentację multimedialną, która odsłaniała szkolne tradycje i uroczystości. Po czym, na specjalnie przygotowanych stanowiskach naukowych młodzież za pomocą wielorakich doświadczeń chemiczno-fizycznych udowadniała, że nasza szkoła nie tylko bawi, ale również uczy i rozwija. W sali gimnastycznej atmosfera wrzała od chemicznych mieszanek, wybuchów, sztucznych chmur, pól magnetycznych, aż chciało się odbyć podróż balonem wypełnionym ciepłym powietrzem, który wzlatywał aż pod sufit sali gimnastycznej. Wrzało też od pytań, które wskazywały na budzącą się naukową ciekawość gości. Szóstoklasiści, zwiedzili szkołę: wchodzili do sal lekcyjnych, szybko skorzystali z gimnazjalnej siłowni, zapoznali się z biblioteką szkolną, aby w końcu dokonać pamiątkowego wpisu w szkolnej Kronice.

Taki dzień dla każdej szkoły jest szczególny. W ciągu kilku godzin cała społeczność szkolna chce pokazać przybyłym gościom kwintesencję tego czym żyje na co dzień: zarówno cele, działania, jak i panującą atmosferę. Wszystkim zależy na tym, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania młodych ludzi - nawet te niewypowiedziane. Mamy nadzieję, że się udało.

Podczas Dnia Otwartych Drzwi w Gimnazjum odbyła się jeszcze oficjalna część spotkania, związana z podsumowaniem gminnego konkursu dla szkół podstawowych na pracę literacką pt. "Moja droga do wymarzonego zawodu". Konkurs zorganizowany był przez Zespół Szkół w Chmielniku pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Chmielnik. Toteż spotkanie uświetniła obecność pana wójta Krzysztofa Grada, który wręczył laureatom nagrody oraz podziękowania dla nauczycieli - opiekunów, a także dyplomy dla wszystkich uczestników. Tematyka konkursu wpisuje się w działalność Gimnazjum w zakresie doradztwa zawodowego, jako pomocy uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia i przyszłego zawodu. W ramach tej działalności wkrótce tj. 24 kwietnia w Zespole Szkół w Chmielniku odbędą się Targi Zawodów, mające na celu dostarczenie uczniom wiedzy nt. zawodów i regionalnego rynku pracy. Z taką wiedzą nasza młodzież weźmie udział w kolejnych targach organizowanych przez szkołę. Tym razem będą to Targi Edukacyjne, gdzie uczniowie zapoznają się z ofertami różnych szkół, które zaprezentują się na specjalnie przygotowanych do tego stoiskach. Są to przedsięwzięcia nowe, ale niezbędne dla ukierunkowanego rozwoju naszych uczniów.

Z wielką radością informujemy również, że nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych. Oznacza to, że od kolejnego roku szkolnego nasi uczniowie będą uczestniczyć w bezpłatnych wyjazdach na zielone szkoły. W ramach tzw. zielonych szkół, młodzież wcieli się w rolę badaczy-odkrywców i pozna walory przyrodnicze swojego regionu. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w konkursie międzyszkolnym.

Wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się w Zespole Szkół w Chmielniku zapraszamy również na naszą stronę internetową: www.zschmielnik.ostnet.pl


Chmura w butelce


Gimnazjaliści i szóstoklasiści
w jednej parze


Odlot balonu


Pokaz grupy tanecznej

 


Wręczenie nagród konkursowych

Monika Wójcik
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART