zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
URZĄD GMINY INFORMUJE
012345

Wieść Gminna 1/2016 OŚWIATA I KULTURA
"Muzyka, przyjaźń, radość, śmiech- życie łatwiejsze staje się" ☺☺☺

„Śpiewać każdy może - jeden lepiej, drugi gorzej. Lecz nie o to chodzi jak co komu wychodzi.” Ten zabawny cytat sprawdził się podczas konkursu Obcojęzycznej Piosenki Miłosnej organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie oraz Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Gimnazjum im. Sióstr Pijarek w Rzeszowie.

W obu konkursach wzięło udział trzech uczestników z naszej szkoły, w sumie zdobyłyśmy dwa wyróżnienia, jedno w Tyczynie, drugie w Rzeszowie. Poziom występów na konkursach był bardzo wysoki. Uczestniczki z Gimnazjum w Chmielniku starały się przede wszystkim przekazać emocje słuchaczom.

- Wychodziłyśmy z założenia, że muzyka to nic innego jak uczucia, które można usłyszeć, stąd takie a nie inne interpretacje naszych utworów - mówi jedna z uczestniczek.

Magią muzyki jest to, że każda piosenka przypomina nam jakąś chwile w życiu. Piosenka, którą zaśpiewałam na konkursie przypomina mi ważny moment z mojego życia, dlatego właśnie ją postanowiłam wykonać.

Emocje odgrywały duże znaczenie, lecz także technika śpiewania, jak i poprawność językowa odgrywały nie mniej ważną rolę.

Nasza pani od muzyki dołożyła wszelkich starań aby nasz występ był bardzo dobry pod względem techniki.

Oceniana była także wymowa tekstu oraz akcent, który odgrywa ważną role w każdym języku. W tym przypadku na pomoc pośpieszyła nam Pani od języka angielskiego, dzięki której opanowałyśmy wymowę długich i trudnych wyrazów, było to ważne kryterium które jury brało pod uwagę, wszystkim nauczycielom którzy nas przygotowali bardzo dziękujemy.

Oceniany był również wkład pracy i trudność prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Włożyłam dużo pracy w przygotowanie swojej piosenki. Grałam na gitarze i śpiewałam, było to trudne ale udało mi się opanować wszystkie akordy i nuty, tak że nie było żadnych pomyłek. Akompaniowałam także mojej koleżance.

Inni uczestnicy włożyli także dużo pracy w przygotowanie swoich występów, niektórzy aby lepiej przedstawić przesłanie utworów nawet tańczyli na scenie. Jury było bardzo wymagające i miało niemały orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie występy były na prawdę dobre.

Naszym celem nie było tylko i wyłącznie uzyskanie dobrego miejsca w konkursie.

Jestem zadowolona ze swojego występu. Moim głównym celem na drodze artystycznej to obycie ze sceną i myślę, że dzięki konkursom uczyniłam duży krok w tym kierunku.

Jak widać występy na scenie nie są takie łatwe, niektórzy uczestnicy bardzo się stresowali przed swoim występem.

Nie żałuję, że pojechałam na konkurs, chociaż trochę się denerwowałam przed występem. Jest to kolejne muzyczne doświadczenie, które mam nadzieje że zaowocuje w przyszłości.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, zdobyłyśmy w sumie dwa wyróżnienia - na konkursie w Tyczynie nagrodę otrzymała Karolina Dulemba, natomiast w Rzeszowie - Patrycja Nawojska.

Jest to dla nas ogromny powód do radości, biorąc pod uwagę to, że poziom był bardzo wysoki, a inni uczestnicy tez wspaniale się prezentowali.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!

Katarzyna Kwiatkowska


do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 6 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART