zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
"Królowa Przedmieścia" z wizytą w Borówkach

12 lutego br. Zespół Teatralny Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Dynowa, zaprezentował na scenie Domu Ludowego w Borówkach wodewil Konstantego Krumłowskiego „Królowa Przedmieścia”. Organizatorami przyjazdu dynowskich aktorów były: Koło Gospodyń Wiejskich w Borówkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku. Afiszowa reklama sprawiła, że publiczność dopisała. Na spektakl przyjechali mieszkańcy z terenu naszej gminy, a najliczniej zaznaczyła się obecność członkiń kół gospodyń. Widzowie z pewnością nie żałowali, że niedzielny wieczór spędzili w klimacie krakowskiego Zwierzyńca sprzed lat. Świadczą o tym oklaski w czasie występu oraz owacja z powstaniem z krzeseł i odśpiewaniem „Sto lat” aktorom, którzy profesjonalnie i brawurowo zagrali swoje role.

„Królowa Przedmieścia” rozbawiła całą widownię, a byli tam dorośli, młodzież i dzieci, bo była to sztuka lekka, zabawna i co najważniejsze, doskonale zagrana. Scena aż tryskała pozytywna energią płynącą z humoru, tańca i śpiewu. Zabawne zdarzenia, nieoczekiwane zwroty akcji, przeplatane tańcem i solowym śpiewem sprawiły, że ten wodewil był świetnym relaksem i choć na trochę pozwolił oderwać się od codzienności i wyścigu z czasem. Muzyka grana na żywo w czasie spektaklu i antraktów bez wzmacniaczy! niszczących słuch i nerwy, była niewątpliwie atutem tego występu. Nie sposób nie wspomnieć o pięknej scenografii, która przyjechała autokarem razem z aktorami. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się pani Krystynie Dżule, która będąc już od 1977 roku reżyserem dynowskiego zespołu aktorskiego, zrobiła tak wiele w dziedzinie propagowania amatorskiej działalności teatralnej.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich podjęły aktorów „Królowej przedmieścia” wiejskimi przysmakami. Niektóre z nich tak smakowały i przypadły do gustu naszym gościom, że proszono o przepisy na nie. Od pani reżyser i aktorów uzyskałyśmy zapewnienie, że po tak serdecznym i gościnnym przyjęciu, przyjadą bardzo chętnie z kolejna premierą. W ramach rewanżu pani Krystyna zaprosiła kabaret naszego KGW do występu dla słuchaczy Uniwersytetu Złotej Jesieni w Dynowie.

„Królowa Przedmieścia” udowodniła, że kontaktu z żywą sztuką nie zastąpi ani telewizja, ani Internet. Dlatego zawsze warto korzystać z takiej okazji bycia z teatrem w bliskim kontakcie. Obejrzałam ten wodewil dwa razy i chętnie zobaczyłabym to jeszcze. Życząc dynowskiemu teatrowi dalszych artystycznych sukcesów, pozostaję z nadzieją na kolejne spotkanie w Borówkach.

Halina Borowska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART