zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Szkoła z Klasą w Zabratówce

W tym roku szkolnym po raz kolejny realizujemy program Szkoła z Klasą 2.0. W programie bierze udział Zespół złożony z czterech osób: dyrektora, koordynatora i dwóch nauczycieli oraz pozostali przedstawiciele grona pedagogicznego, pracownicy szkoły, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców. Wszyscy członkowie aktywnie uczestniczą w programie: planują, a następnie realizują zaplanowane działania, koordynator opisuje je na platformie Szkoły z Klasą 2.0.

Po analizie zasobów i potrzeb naszej placówki edukacyjnej wybraliśmy do realizacji cel nr 2 pasja do nauki - szkoła motywuje do nauki, angażuje i rozwija pasje uczniów i nauczycieli. Wybrany przez nas cel ma pokazać jak teoretyczna wiedza przekłada się na praktyczne działania. Chcemy wyjść z lekcjami poza mury szkolne poprzez organizację wycieczek do muzeów, skansenów i innych instytucji oraz spotkań i warsztatów z ciekawymi ludźmi nauki.

Aby dokonać wyboru miejsc do których się udamy, posłużyliśmy się ankietą. Nasi respondenci: uczniowie, rodzice i nauczyciele zaproponowali dwie wycieczki. 11 maja do Trzcinicy (skansen archeologiczny „Karpacka Troja”) i Stępiny (schron kolejowy - Główna Kwatera Dowodzenia „Południe“ Adolfa Hitlera, miejsce spotkania A. Hitlera z Mussolinim) oraz 5 czerwca do Sanoka (Park Etnograficzny) i Soliny (Zalew Soliński). Obydwie wycieczki będą połączone z ciekawymi warsztatami edukacyjnymi.

Wszystkie nasze działania staramy się na bieżąco monitorować, co pozwala nam na ich ewaluowanie i ewentualne wprowadzanie potrzebnych zmian oraz korekt planów.

W ramach udziału w programie szkoła otrzymuje m.in.:

  • Spersonalizowane konta na platformie e-coachingowej dla uczestników programu. Posiadanie konta pozwala na dostęp do przydatnych materiałów edukacyjnych.
  • Wsparcie moderatora na platformie programu.
  • Możliwość udziału w konferencjach warsztatowych dla uczestników.
  • Możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych na terenie całej Polski.
  • Materiały i publikacje, wysyłane do każdej szkoły na początku roku szkolnego.
  • Materiały promocyjno-informacyjne: plakaty, przypinki, ulotki.
  • Dostęp do biblioteki materiałów eksperckich oraz zbioru dobrych praktyk, wypracowanych przez uczestników poprzednich edycji.
  • Regularnie wysyłany newsletter z aktualnymi informacjami dla dyrektorów i nauczycieli.

Koordynator programu Małgorzata Wójcik-Walków


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Maja 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART