zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
V edycja Kampanii "Dzieciaki w Biznesie"

Uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce byli uczestnikami V edycji Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie”. W tegorocznej edycji programu wzięło udział dziesięć szkół z małych miejscowości województwa podkarpackiego. Kampania organizowana była przez Fundację Generator Inspiracji we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Młodych Ekonomistów, Studenckim Kołem Naukowym Rachunkowości ASSETS z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Kampania trwała cztery miesiące, w trakcie których studenci wolontariusze przeprowadzali warsztaty ekonomiczne dla dzieci w szkołach (3 x 2 godz.). Ich celem było popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o podatkach oraz tematyki dotyczącej budżetu domowego.

Natomiast 13 stycznia 2017 roku w budynku Wydziału Zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się w gala finałowa V jubileuszowej edycji kampanii „Dzieciaki w Biznesie”, w której uczestniczyli również przedstawiciele naszych uczniów: Laura Czarnota, Przemysław Czarnota, Anna Rydzewska i Nikola Sebzda. Uczestnicy rywalizowali między sobą w Teleturnieju Ekonomicznym "Dzieciaki z Kasą", podczas którego mogli wykazać się wiedzą z zakresu ekonomii oraz w warsztatach cyrkowych, gdzie ćwiczyli koordynację ruchową. Gala finałowa zakończyła się przemówieniem gości oraz rozdaniem dyplomów i nagród.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego dnia i całej kampanii.

Małgorzata Wójcik-Walków


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 2 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART