zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Wspólne kolędowanie w Zabratówce.

Czas Bożego Narodzenia to okres pełen radości i wzajemnych spotkań. Spotkań którym często towarzyszy wspólne śpiewanie kolęd. Polskie kolędy i pastorałki to pieśni szczególne – piękne i wyjątkowe, których posiadamy bogaty zbiór. Te stare, niekiedy zapomniane, rzadziej śpiewane i te nowe, szybkie, wolne – wszystkie posiadają ten specyficzny urok, są w końcu pieśniami szczęścia i radości, których śpiew przyczynia się do kultywowania pięknej, polskiej tradycji i kultury.

Chcąc zachować tą piękną tradycję, Zespół Ósemka i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabratówce już po raz czwarty zaprosili gości i społeczność lokalną do wspólnego kolędowania. Mroźne, niedzielne popołudnie rozpoczęli najmłodsi uczestnicy spotkania – Uczniowie SP w Zabratówce przedstawiając Jasełka. W dalszej części w góralskim klimacie rozbrzmiewały polskie kolędy, a ich wykonawcami był zespół ludowy "Pogórzanki". Świąteczny koncert zakończył zespół "Ósemka" prezentując bardziej nowoczesne aranżacje kolęd. To wyjątkowe, pełen radosnych przeżyć, pięknych wzruszeń popołudnie zakończyliśmy wspólnym śpiewem i pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART