zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium wydarzeń w SP w woli Rafałowskiej

Wizytacja duszpasterska księdza Biskupa – 8.03.2018

8 marca to szczególny dzień dla społeczności naszej szkoły. Gościliśmy bowiem księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Szacownego gościa powitali pieśnią wszyscy uczniowie oraz dyrektor naszej szkoły w imieniu zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiciele przedszkolaków i starszych uczniów wręczyli księdzu biskupowi kwiaty.

W krótkim programie artystycznym, przeplatane pieśniami, znalazły się informacje związane z obchodami 100 - lecia niepodległości Polski. Następnie głos zabrał ksiądz biskup. Dziękując za ciepłe przyjęcie, przywołał postać naszego Patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Odwołując się zaś do słów programu artystycznego, mówił, jak wielką wagę ma zakorzenienie w tradycji, historii oraz dawanie świadectwa wiary.


21.02.2018 Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, aby wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z łamańcami językowymi, sprawdzili swoją znajomość przysłów polskich, poszerzyli wiedzę na temat języka polskiego, jak i zaprezentowali plakaty związane z tą tematyką. Oczywiście nie obyło się bez gier i zabaw edukacyjnych.


6.02.2018 Dzień Bezpiecznego Internetu

Już po raz kolejny przedszkolaki z naszej szkoły brały udział w zajęciach w ramach akcji „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz DBI. Podczas wspólnych zabaw każdy miał możliwość podzielić się swoimi pomysłami: do czego służą sprzęty elektroniczne zaprezentowane na obrazkach i co to jest ten cały Internet. Została stworzona wspólna sieć internetowa oraz stworzyliśmy kodeks bezpiecznego korzystania ze sprzętów oraz Internetu.


26.01.2018 Warsztaty – promocja zdrowego stylu życia

Zdrowy styl życia” – to hasło przyświecało nam podczas warsztatów zorganizowanych w naszej szkole w dniu 26 stycznia. Chociaż był to ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi, uczniowie klas młodszych 0-3, jak również starszych 4-7, chętnie zaangażowali się promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Warsztaty przybrały formę konkursu, który miał za zadanie wyłonienie wśród klas 0-7, „Masterchefa zdrowego stylu życia”.


25.01.2018 Zabawa karnawałowa

W dniu 25.01. 2018r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy prowadzony przez Szkołę Muzyczną Yamaha, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balowa, w której bawili się uczniowie poprzebierani w kolorowe, zaskakujące i niezwykle pomysłowe stroje. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Dzieci chętnie brały udział w różnych konkursach, a zwycięzcy nagradzani byli gromkimi brawami. Humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.


24.01.2018 Dzień Babci i Dziadka

Pomimo zimowej aury w styczniu są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Dzieci z przejęciem przygotowywały się do tej uroczystości. Występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III urozmaicały wspaniałe tańce i piosenki.

Były recytowane liczne wiersze, bajki dla babci i dziadka oraz ciekawe skecze, z których seniorzy śmiali się do łez. Całą uroczystość uświetnił swoim śpiewem szkolny zespół wokalny klas młodszych.

Atmosfera tej uroczystości była wspaniała i wzruszająca a podziękowaniom ze strony gości nie było końca.


15.01.2018 Występ grupy muzycznej "Zbrucz" z Tarnopola.

W dniu 15.01.2018r nasza szkoła miała przyjemność gościć grupę artystów muzycznych ”Zbrucz” z Tarnopola, która zaprezentowała składankę tańców ukraińskich, cygańskich i gruzińskich. W przerwach soliści zespołu prezentowali utwory ukraińskiego folkloru ludowego. Cały występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Piękna choreografia oraz profesjonalizm sprawiły, iż koncert został przyjęty przez uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły w entuzjastyczny sposób.

Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART