zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OŚWIATA I KULTURA
Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

2 marca gościliśmy w bibliotece w Błędowej Tyczyńskiej pisarza dla dzieci i młodzieży – pana Rafała Witka. Naszego gościa mogliśmy zaprosić, dzięki działającemu w bibliotece Dyskusyjnemu Klubowi Książki. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DKK właśnie, a także uczniowie klas VI i VII. Wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez autora.

Było o zabawie słowem, tworzeniu fantazyjnych zdań, porównań, używaniu wyobraźni... Wszystko po to, aby nauczyć się pisać zrozumiale, interesująco a jednocześnie z polotem. Aby nasze pióro stało się "lżejsze". Niezależnie od tego, czy piszemy sms, e-mail, wypracowanie czy rozprawkę. Uczestnicy spotkania żywo zaangażowali się w dyskusję, a także chętnie brali udział z różnorakich zadaniach, postawionych przed nimi, przez pana Rafała. Często trzeba było wysilić nie tylko umysł ale i wyobraźnię. Spotkanie było przeprowadzone w oparciu o książkę, którą nasz gość współtworzył pt. "Tresura pióra".

Nie obyło się oczywiście bez pytań o twórczość. Pan Witek jest bowiem autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Część z nich czytaliśmy i dyskutowaliśmy o nich podczas spotkań DKK. Trzeba przyznać, że zawsze wywoływały pozytywne emocje i uśmiech na naszych twarzach. To również spowodowało, że chcieliśmy poznać osobiście ich autora.

Spotkanie z Rafałem Witkiem było świętem dla DKK, nagrodą dla jego członków za regularne spotkania i dyskusje o książkach.

Naszemu gościowi bardzo dziękujemy za niezwykle interesujące i pełne emocji spotkanie.


Agnieszka Wąsacz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART