zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OŚWIATA I KULTURA
Wszystko zaczęło się od spaceru z Marysią

Wszystko zaczęło się od spaceru z Marysią. Gadałyśmy o ulubionych piosenkach, próbowałyśmy nucić melodie, które obie znałyśmy. W pewnym momencie powiedziałam: „Wiesz, fajnie by było coś razem w pięć - ja, ty, Julka, Daria i Milena- zaśpiewać, nagrać do tego teledysk, a potem wrzucić w Internet.” Przyjaciółka powiedziała, że owszem, mogłaby to być świetna zabawa.

Następnego dnia w szkole Marysia opowiada: Nie uwierzysz! Poszłam do domu i nic nie mówiłam mamie, a ona mi mówi, że jest projekt na eTwinning – trzeba zaśpiewać jakąś anglojęzyczną piosenkę i potem udostępnić!

Opowiadam o tym dziewczynom. Decyzja krótka – wchodzimy w to!

Początkowo myślałam, że najgorzej będzie wybrać piosenkę, ale okazuje się, że na szczęście wszystko jest już ustawione - nadchodzi Boże Narodzenie, więc śpiewamy „Mary did you know?” Pentatonixa. Dołączają jeszcze dziewczyny z mojej klasy. Maks będzie akompaniował na gitarze.

Po kilku próbach nasza paczka dobrze współdziała z resztą dziewczyn i Maksem. Zmieniamy początkową wersję „Solówki śpiewa Daria, Milena i Marysia a reszta robi za chórek” na „Śpiewają wszyscy, a najtrudniejsze partie Marysia i Milena”.

Dwa tygodnie ćwiczeń. Pora nagrywać. Idzie dobrze, ale Marysia i Milena są niezadowolone z efektów swojej pracy. Zaczyna mi się udzielać. Właściwie nigdy nie śpiewałam dobrze… Docenia nas pan od matmy, który operując sprzętem do nagrywania mówi: „Dziewczyny świetnie śpiewają. Mają prawdziwy talent”. To ostateczne dodaje nam skrzydeł.

Szkolna Wigilia. Teledysk zmontowany. Jesteśmy z siebie dumne.

Jadwiga Strzelec


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART