zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 URZĄD GMINY INFORMUJE
Nie wychodząc z domu wiele spraw i tak załatwisz - e-Usługi


Baner, znak graficzny e-Usług

Zrealizowano projekt „Wdrożenie e-usług w systemie oświaty oraz administracji publicznej w gminach Chmielnik, Błażowa, Hyżne” o wartości dofinansowania 2 016 468,70 zł. (całkowita wartość projektu to 2 499 456,70 zł), z czego na Gminę Chmielnik przypada dofinansowanie w wysokości 512 583,14 zł przy wartości projektu 637 597,12 zł. Środki przeznaczono na zakup serwera, komputerów oraz oprogramowanie umożliwiające prowadzenie e-Dziennika, e-Usług i elektroniczne wsparcie obsługi głosowania oraz rejestrację dźwięku z Sesji Rady Gminy Chmielnik.

Na stronie www.chmielnik.pl znajduje się baner, który przekierowuje do e-Usług. W ramach tych usług rodzice dzieci wszystkich szkół mają dostęp do e-Dziennika, czyli na bieżąco mogą sprawdzać postępy w nauce swoich pociech. Prócz tego mają dostęp do następujących usług:

 1. Usprawiedliwianie nieobecności.
 2. Zapisy na stołówkę.
 3. Zapisy na świetlicę.

Strony mogą składać wnioski o:

 1. Nabory do szkół i przedszkoli:
  – Wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018,
  – Wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018.
 2. Stypendia:
  – Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego,
  – Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.

Aby korzystać z dostępu do e- Dziennika należy zgłosić się do właściwej jednostki oświatowej, do której uczęszcza dziecko i wystąpić o przyznanie dostępu. Do szkoły należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz adres e-mail.

Pozostałe e-Usługi dostępne są przez platformę ePuap do której przekierowywani są zainteresowani złożeniem wniosku. Aby taki wniosek złożyć trzeba posiadać podpis kwalifikowany lub bezpłatny profil zaufany, o który występujemy na stronie: epuap.gov.pl. Więcej informacji można uzyskać także na stronie http://obywatel.gov.pl/.

Adam Antosz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART