zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OŚWIATA I KULTURA
Droga Krzyżowa po naszych "pagórkach"

Sobotnie marcowe popołudnie, piękna pogoda - wiosna wszystko budzi do życia a my wyruszamy na Drogę Krzyżową po górkach, pagórkach, drogach i ścieżkach Gminy Chmielnik. Piesza wędrówka została zainicjowana przez Gminną Radę Kobiet. Rozważania Męki Pańskiej przygotowane przez panie z Chmielnika odczytujemy przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach, są one pełne refleksji i jakże aktualne w dzisiejszych czasach. W naszej drodze mijamy krzyże, które mają swoją historie. Miejsca w których są ustawione na pewno były dla kogoś w przeszłości bardzo ważne. Gdyby te krzyże mogły mówić co by nam opowiedziały? Czy nie warto czasami zatrzymać się w takich miejscach? Na swej drodze odwiedzamy nawet sąsiednią miejscowość gdyż jedna ze stacji to Kościółek Marii Magdaleny w Malawie. Nasza droga jest różna czasem pod górkę, z górki, czasem polna ścieżka, ale idziemy wytrwale niosąc brzozowy krzyż przekazując go sobie nawzajem. Czas upływa na modlitwie i śpiewie pieśni wielkopostnych. Bardzo szybko upłynęła nam ta Droga Krzyżowa, wszyscy zadowoleni choć pewnie trochę zmęczeni. Na koniec docieramy do Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego (Domu Ludowego w Chmielniku) gdzie czeka na nas poczęstunek przygotowany przez panie z Chmielnika. Inicjatywa Drogi Krzyżowej przygotowana przez panie z KGW z Chmielnika jakże piękna - przeżycie duchowe niezapomniane. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa i przeżywania w takiej formie Drogi Krzyżowej.


Uczestniczka
Ewa Sroka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART