zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 URZĄD GMINY INFORMUJE
Długoletnie pożycie małżeńskie

W ostatnim czasie w tut. Urzędzie Stanu Cywilnego w Chmielniku odbyły się 2 uroczystości związane z wręczeniem medali „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”. W dniu 31. 01.2019 roku swój jubileusz świętowali Państwo Genowefa i Augustyn Szura, a w dniu 12.03.2019 roku Państwo Eleonora i Jan Machowscy.

Medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy - Pan Krzysztof Grad, Zastępca Wójta Gminy - Pani Magdalena Wdowik-Reczek w obecności Przewodniczącej Rady Gminy Chmielnik Pani Grażyny Małgorzaty Drążek oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Pani Agaty Bolanowskiej.

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczenie jest wielkim zaszczytem. Jubileusz ten jest niezwykłym jubileuszem, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Te wspólnie przeżyte lata to symbol miłości i wierności małżeńskiej, wzajemnego szacunku i zrozumienia, a także trwałości rodziny.

Taka Rocznica to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na to co zostało osiągnięte przez 50 lat wspólnego życia. Jest to odznaczenie, na które pracuje się najdłużej, bo aż 50 lat.

Tradycyjnie podczas uroczystości nie mogło zabraknąć opowieści o historii każdej z par i ich własnych sposobach na udane małżeństwo.

Wszyscy obecni składali Jubilatom gratulacje oraz wyrazy uznania i wielkiego szacunku, a także życzenia wszelkiej pomyślności i długich lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Agata Bolanowska


Państwo Eleonora i Jan Machowscy

    


Państwo Genowefa i Augustyn Szura

  


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART