zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 OŚWIATA I KULTURA
Wakacje, a dziś nawet radość jest inna

Za nami kolejny rok szkolny... Nadchodzącym wakacjom zawsze towarzyszyła radość ... A dziś nawet radość jest inna...

Kiedy we wrześniu staliśmy u progu nowego roku szkolnego, nikt z nas nie przypuszczał, że przyjdzie nam się zmierzyć z takim doświadczeniem, jakim jest pandemia. Byliśmy pełni zapału i entuzjazmu, planowaliśmy kolejne tygodnie, miesiące... Cieszyliśmy się na myśl o wspólnie spędzonych chwilach, spotkaniach, wyjazdach, imprezach....

11 marca 2020 r. zmienił wszystko. Wydarzyło się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć, czego nie spodziewaliśmy, co wydawało nam się niemożliwe. Oto w związku z rozprzestrzeniającym się wirusem podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania szkół. Dziwny to był moment. Bez wątpienia wielu z nas zapadnie głęboko w pamięci chwila, gdy usłyszeliśmy tę wiadomość. Rozchodziliśmy się do domów. Był w nas lęk i niedowierzanie. Pożegnalny uścisk dłoni, przytulenie... Tak zwykłe gesty, codzienne, a jednocześnie bardzo potrzebne. Czy zdawaliśmy sobie wtedy sprawę, że na długi czas staną się one w pewnym sensie zakazane? Teraz wiemy, jak bardzo nam ich brakuje. Wiemy, jak bardzo brakuje nam kontaktu z drugim człowiekiem. I może właśnie to jest jedna z ważniejszych lekcji w naszym życiu? Zabiegani, uwikłani w dziesiątki spraw, zapominamy o tym, co tak naprawdę jest ważne…. Koronawirus „zatrzymał czas”. Pozwolił nam spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Wtedy, 11 marca, byliśmy pewni, że za 2-3 tygodnie wrócimy do szkoły. Czas pokazał, że na zajęciach lekcyjnych już nie spotkaliśmy się. Przyszło nam się zmierzyć z nową, szkolną rzeczywistością – edukacją zdalną.

Zakończyliśmy go bogatsi o nowe doświadczenia, o nową wiedzę. Od życia odebraliśmy bezcenną lekcję. Jeszcze raz dostrzegliśmy, że razem możemy wiele zdziałać, nawet mimo przeciwności losu. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy byli z nami w ciągu ostatnich 10 miesięcy.

Dziękuję nauczycielom – za ich trud i zaangażowanie w budowanie naszej wspólnoty szkolnej, za determinację, nieliczenie czasu pracy nawet wbrew logice i wytrzymałości fizycznej, za cierpliwość, profesjonalizm, wzorowe wypełnianie obowiązków, samokształcenie, otwartość.

Dziękuję rodzicom za nieocenioną pomoc w zdalnym nauczaniu, cierpliwość, życzliwość i zrozumienie, za motywowanie pociech do pracy. Wiem, że bez Waszej pomocy, nauka byłaby czasami niemożliwa. Zobaczyliście i doświadczyliście, w jakie kompetencje musi być wyposażone Wasze dziecko, aby sprostało wymogom dzisiejszego świata, jak ważne są kompetencje cyfrowe, językowe, matematyczne, przedsiębiorczość, doskonalenie takich cech, jak odpowiedzialność, samodyscyplina, komunikacja z drugim człowiekiem.

Dziękuję uczniom za wytrwałość, rzetelność, samodyscyplinę. Przyszło Wam się zmierzyć z trudnymi zadaniami. Wiem, że czasami było niełatwo. Nie działał Internet, zawieszał się komputer, pliki nie chciały się otworzyć, a wysłane zadania ginęły w wirtualnej przestrzeni. A mimo wszystko z sukcesami zakończyliście edukację w tym roku szkolnym. I tych sukcesów: dużych i małych serdecznie Wam gratuluję.

Przed nami czas wakacji. Spędźmy je radośnie, bezpiecznie i zdrowo. Do zobaczenia we wrześniu!

Halina Drążek
Dyrektor szkoły SP Wola Rafałowska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART