zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Moc żywiołu niesamowita, ale też moc życzliwych serc...   


Słowa Prezydent Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz wypowiedziane w czasie wizyty w Chmielniku z deklaracją pomocy finansowej oraz zorganizowania dla dzieci powodzian wakacji nad morzem, stały się faktem.

20 lipca 2020 o godz. 4.00 rozpoczęła się przygoda, w której pod okiem dwóch opiekunów uczestniczyło 16-cioro dzieci z rodzin poszkodowanych przez żywioł.

Na miejscu w Gdańskim Zespole Schronisk i Sportu Szkolnego grupę otoczyli troską organizatorzy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu tamtejszych opiekunów udało się zwiedzić całe Trójmiasto nie tylko z jego głównymi atrakcjami ale i zakamarkami.

Szereg atrakcji i wyjazdów to ogrom doświadczeń; radości, zmęczenia z kilometrów przemierzonych pieszo, busem, komunikacją miejską – kolejką, tramwajami. Młodzież zwiedziła pod okiem przewodnika Westerplatte oraz najważniejsze historycznie miejsca Gdańska. Pouczająca lekcja historii o potężnym mieście Gdańsk oraz o Polakach, ich walce o wolność i patriotyzmie, którego każdy Polak powinien doświadczyć.

Młodzież obejrzała również panoramę Gdańska podróżując w przestworza na kole Amberskay jak również wspinając się na Pachołek – wieżę widokową. Odwiedzili Gdańskie ZOO, Oliwski Park, uczestniczyli w koncercie organowym w Oliwskiej Katedrze. Doświadczyli zjawiska zaburzeń równowagi w Domu do góry nogami w Szymbarku. Odwiedzili Sopockie Molo - spacer połączony z rejsem statkiem, wolny czas spędzony na głównym deptaku Sopotu – Monte Cassino. W Centrum Fizyki Hewelianum młodzież doświadczyła praw zjawisk fizyki.

    

Dużo zwiedzania ale również czas na zabawę. Żywiołowo i wesoło było w Loopy’s Words oraz Parku Trampolin – gdzie oddali się magii radości i zabawy. Przyjemnie wspominają również pobyt na basenie.

Wolny czas spędzali na boisku do piłki plażowej, koszykówce, grze w bilard oraz grając w gry stolikowe.

No i oczywiście upragnione i wytęsknione morze. Odwiedzili plaże w Sopocie, Gdyni, Brzeźnie, Jelitkowie, Sobieszewie. Chętne dzieci korzystały z kąpieli w Bałtyku pod opieką ratowników, pozostałe delektowały się promieniami słońca, które towarzyszyło w czasie pobytu.

Ostatnie chwile w Gdańsku umiliła i zaszczyciła swoją obecnością Pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Długi czas rozmawiała z kolonistami na różne tematy – dotyczące życia, nauki, ich przyszłości.

Dzieci podziękowały za okazane serce przygotowując laurki.

To co dobre szybko się kończy. Czas wracać do domu.

Choć szczęśliwe, ukradkiem tęskniące za rodzicami z nieukrywaną radością wróciły całe i zdrowe tam gdzie ich dom… do Chmielnika.

28.07.2020 r. godz. 19.40 oczekujący rodzicie odebrali swoje pociechy z wakacyjnym bagażem wspomnień na całe życie.


Opracowała: Maria Piątek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART