zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 URZĄD GMINY INFORMUJE
Samorządy z terenu całej Polski pośpieszyły z pomocą Gminie Chmielnik na usuwanie skutków powodzi

 


W tym trudnym dla nas czasie, gdzie w dniu 26.06.2020 roku powódź uszkodziła ponad 70 budynków mieszkalnych i przyniosła ogromne straty w infrastrukturze komunalnej (zniszczone drogi, mosty, budynki komunalne, sieć kanalizacyjna oraz uszkodzona oczyszczalnia ścieków) ogromnym wsparciem stały się przekazywane nam wyrazy solidarności, chęć niesienia pomocy i realna pomoc finansowa napływająca z różnych stron.

Jako pierwszy z pomocą pośpieszył nasz sąsiad - Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc, gdzie z Jego inicjatywy Rada Miasta Rzeszowa w dniu 07.07.2020 roku podjęła uchwałę o wsparciu naszej gminy kwotą 200 tysięcy złotych. Środki pozwolą na sfinansowanie w części wydatków bieżących związanych z przywróceniem procesu przesyłania ścieków komunalnych tj. wymianę szaf sterowniczych, szaf złączeniowo-pomiarowych i pomp, gdyż główny kolektor sieci kanalizacyjnej przebiegający wzdłuż doliny rzeki, gdzie wystąpiła powódź uległ uszkodzeniu.

Kolejne gesty solidarności przyszły do nas z Pomorza. Goszczący na podkarpaciu Prezydent Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz oraz Prezydent Sopotu Pan Jacek Karnowski zaoferowali nam również wsparcie finansowe. Miasto Gdańsk przekazało nam kwotę 300 tysięcy złotych z przeznaczeniem na naprawę sieci kanalizacyjnej, remont budynków komunalnych oraz wywóz śmieci. Prezydent Sopotu zadeklarował pomoc w kwocie 50 tys. zł., co nastąpiło na Sesji Rady Miasta w m-cu sierpniu br. Kolejne samorządy z Pomorza to Gdynia z kwotą 150 tys. zł. oraz Gmina Mikołajki Pomorskie kwotą 7 tys. zł.

Kwotą 100 tys. złotych wsparł na Powiat Rzeszowski, który w tych samych dniach, sam również poniósł znaczne straty w infrastrukturze drogowej zarówno na terenie naszej gminy jak i innych samorządów.

Z pomocą przyszli nam samorządowcy z powiatu rzeszowskiego i tak:

Gmina Błażowa – kwota 20 tys. zł.

Gmina Boguchwała – kwota 50 tys. zł.

Gmina Lubenia – kwota 20 tys. zł.

Gmina Świlcza – kwota 20 tys. zł.

Z pomocą przyszło nam również Miasto i Gmina Chmielnik z województwa świętokrzyskiego. Nasi „imiennicy” wsparli nas kwotą 10 tys. zł.

Gmina Waśniów (woj. świętokrzyskie) – kwota 5 tys. zł.

Sejmik Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę o przekazaniu Gminie Chmielnik środków finansowych w wysokości 35 tys. zł. na zasiłki celowe i celowe specjalne dla rodzin, które ucierpiały w wyniku intensywnych opadów deszczu.

Wszystkim Samorządom bardzo dziękujemy za przekazane wsparcie dla Gminy Chmielnik, bez którego trudno byłoby ruszyć z odbudową zniszczonych obiektów i uprzątnięciem terenów o przejściu nawałnicy.

   

M. Wdowik-Reczek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART