zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 OŚWIATA I KULTURA
BookCrossing, czyli "uwalnianie książek" SP nr 2 w Chmielniku

BookCrossing polega na celowym pozostawieniu książki na tzw. „półkach” lub w przypadkowych miejscach (na ławce w parku, przystanku, pociągu, poczekalni u lekarza), aby znalazca mógł ją przeczytać i przekazać dalej. Nazywamy to "uwalnianiem książek".

Pomysł powstał w roku 2001 w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem objął cały świat. W tej chwili krąży około 650 tysięcy uwolnionych książek. Do całego ruchu należy ponad 150 tysięcy czytelników na całym świecie, z czego ponad dwa tysiące w Polsce. Akcja ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania. Znalezioną książkę, którą ktoś uwolnił ma wklejoną karteczkę z numerem BIP i adresem strony internetowej. Wchodząc na stronę www.bookcrossing.pl można dowiedzieć się kto tę książkę uwolnił, kto ją wcześniej czytał i co o niej sądzi. Każdy z użytkowników może dodać swój komentarz.

12 czerwca obchodzona jest V edycja Święta Uwalnianych Książek organizowana przez Fundację BookCrossing.pl i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział Bydgoszcz. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 2 w Chmielniku przyłącza się do akcji organizując półkę uwolnionych książek w świetlicy szkolnej.Ewelina Radion


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART