zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 OŚWIATA I KULTURA
W hołdzie Janowi Pawłowi II

,,To w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło…” Każdy z nas ma głęboko w sercu wyryte słowa naszego drogiego Papieża – Jana Pawła II, wypowiedziane w rodzinnym mieście podczas kolejnej pielgrzymki do kraju. Te niezwykle wzruszające chwile postanowiliśmy uczynić fundamentem szkolnego projektu poczynionego w 88 rocznicę urodzin naszego Sługi. Nad całością przedsięwzięcia czuwały: s. Inga Kwiatkowska i kol. Halina Biestek.
8 maja 2008 roku od godziny 15.30 sala Domu Ludowego w Chmielniku zmieniła się w wadowicką kawiarenkę, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wcielili się w role przyjaciół Karola Wojtyły, czyli popularnego ,,Lolka”. W kawiarnianej atmosferze snute były wspomnienia o życiu naszego wielkiego Polaka. Przywołano wiele nazwisk, ciekawych miejsc i równie interesujących wydarzeń. Przypomniano najważniejsze fakty z bogatego życiorysu Jana Pawła II. Gawędy poszczególnych osób przeplatane były fragmentami homilii wygłoszonych przez naszego wielkiego Rodaka podczas pielgrzymek do ojczystego kraju, inscenizacjami anegdotycznych sytuacji z życia Papieża oraz wspólnie odśpiewanymi pieśniami i ludowymi przyśpiewkami. Szczególne wzruszenie ogarnęło wszystkich podczas chóralnego śpiewania ,,Barki”.

Nostalgiczny charakter spotkania podkreślony został odpowiednim wystrojem sali. Widzowie, patrząc na rząd stolików i siedzących przy nich osób, mogli się poczuć jak w prawdziwej kawiarni. Tym bardziej, że aromat płonących świec i bukietów kwiatów mieszał się z zapachem kremówek, roznoszonych przez ,,kelnerki” z VI klasy.

A ostatnim punktem Dnia Papieskiego w naszej szkole była wspólna degustacja kremówek. Przy kawiarnianych stolikach mogli usiąść wówczas wszyscy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice oraz zaproszeni Goście: ks. Tadeusz Wołosz – proboszcz parafii Chmielnik, s. Dorota Koszyka – dyrektor Gimnazjum Społecznego w Chmielniku, p. Barbara Mucha – dyrektor Gimnazjum w Chmielniku wraz z harcerzami, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, p. Beata Wojnarowicz-Hondz – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku, p. Krystyna Szela – kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Wszystkim Szanownym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne z nami przeżywanie tej niezwykłej uroczystości.
Gorące podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców, na których pomoc zawsze możemy liczyć.
Słowami wiersza, poświęconego postaci Jana Pawła II, możemy powiedzieć:

,,Chwała Panu Bogu,

Panu Bogu chwała,

Że Ojca Świętego

Polska światu dała”.

Dużo ,,mądrych głów” spisało równie dużo zasług naszego Papieża dla Polski i całego świata. Zrobił On dużo dobrego i dla naszej społeczności szkolnej. Dzięki Niemu mogliśmy się spotkać po lekcjach, by w ciepłej atmosferze wspólnie przeżywać wzruszające chwile. Oby takich chwil w życiu naszej szkoły było jak najwięcej. Tego życzyłybyśmy sobie najbardziej w związku z kończącym  się starym, a zbliżającym się już nowym rokiem szkolnym.


Bernadetta Gąska
Alicja Bukała
SP nr1 w Chmielniku


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART