zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków" - trasa miała 7 km i biegła od Domu Strażaka w Woli Rafałowskiej do stadniny koni

5 b.r. lipca odbył się pierwszy z cyklu rajdów pieszych „SZLAKIEM WOLAŃSKICH PRZYSIÓŁKÓW”, był udany, trasa miała 7 km i biegła od Domu Strażaka w Woli Rafałowskiej do stadniny koni „Dwór”, przez przysiółek Przysłopy, następnie na plac obok firmy „Rewa”. Następne planujemy na 23 sierpnia oraz jesienią. Będą wiodły innymi trasami.


Pragniemy, aby mieszkańcy lepiej poznali swoją „Małą Ojczyznę”, jej historię, zwyczaje i tradycje. Chcemy popularyzować piesze wędrówki, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ukazywać i uwrażliwiać na piękno przyrody, którego nie dostrzegamy na co dzień, wzmacniać poczucie tożsamości i identyfikacji z najbliższym otoczeniem oraz wdrażać do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach publicznych, szczególnie przy braku chodników.

W czasie rajdu nastąpiła inauguracja akcji „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE” - naszym marzeniem jest, aby rowerzyści używali kamizelek odblaskowych, a piesi innych odblaskowych gadżetów, co poprawi ich bezpieczeństwo.

Dzięki uprzejmości Panów z PZMOT-u w Rzeszowie odbył się konkurs rowerowy „Jazda na czas z przeszkodami” w małym Miasteczku Ruchu Drogowego rozłożonym obok firmy „Rewa”. Akcję „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE” chcemy kontynuować do końca 2008 roku.


Humory dopisywały, pogoda również. Na zakończenie rajdu uczestnicy zjedli smaczne kiełbaski z grilla, popijając ciepłymi lub zimnymi napojami. W nagrodę za udział w konkursie otrzymali kubki, smycze oraz kamizelki odblaskowe.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu rajdu. Mamy nadzieję, że na następnym frekwencja będzie lepsza. Zapraszamy.


Danuta Szajna


drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART