zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KRONIKA SPORTOWA
012345

Wieść Gminna 2/2009 OŚWIATA I KULTURA
MAŁY MOŻE WIĘCEJ !!!- błędowskie sukcesy na koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego zawsze skłania do podsumowań, do oceny działań wychowawczych i edukacyjnych szkoły. W ostatnim, gorącym okresie wiele się działo i wiele sukcesów przyniosły nasze działania.


4 czerwca 2009 r. w Zespole Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku miała miejsce uroczystość wręczenia certyfikatu i przyjęcia naszej szkoły do Rejonowej Rzeszowskiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie. W województwie podkarpackim, z naszego rejonu certyfikat otrzymało 10 szkół, a my jesteśmy jedyną szkołą w gminie posiadającą taki certyfikat. Od września 2009 roku czeka nas kolejne wyzwanie, ponieważ pragniemy uzyskać Wojewódzki Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Tego samego dnia roku w Rzeszowie odbył się przegląd chórów biorących udział w programie ŚPIEWAJĄCA POLSKA. Nasza szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu, gdzie pod opieką mgr Tomasza Kotarby grupa uczennic popisowo zaśpiewała trzy pieśni religijne. Jury było zachwycone śpiewem naszego chóru a zwłaszcza umiejętnościami wokalnymi Agnieszki Ciury, zdobyliśmy ZŁOTE PASMO i wyróżnienie. Dla naszej szkoły było to ciekawe doświadczenie ponieważ mogliśmy posłuchać wielu innych chórów oraz pokazać na co nas stać.


5 czerwca 2009 r. przedstawiciele szkoły wzięli udział w Katedralnych Obchodach 30 rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 18 Rocznicy przyjazdu Papieża Polaka do Rzeszowa. Podczas uroczystości miała miejsce inauguracja programu papieskiego ŻYWE KAMIENIE, do którego przystąpienie zadeklarowało 98 szkół, między innymi nasza szkoła złożyła deklarację udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu.


Pod opieką pani Z. Banaszewskiej drużyna naszych przedszkolaków wyruszyła do Łańcuta na przedszkolną olimpiadę PRZEDSZKOLADĘ-. Do zmagań sportowych zakwalifikowało Się 40 przedszkoli z całego województwa– ponad 200 zawodników! Byliśmy świetnie przygotowani do zmagań ponieważ w tym sportowym świecie przedszkoli uczestniczyliśmy już 2 raz. Drużyna naszych przedszkolaków posiadała swój numer i emblemat. Po przybyciu i zajęciu wyznaczonego, przez organizatorów, miejsca rozpoczęły się konkurencje sportowe. W oczekiwaniu na wyniki zawodów mieliśmy okazję oglądać występy sportowców i artystów, pokazy akrobatyki sportowej, zespołów tanecznych i cheerleaderek.


Po zakończeniu zawodów i podliczeniu wyników rozdano puchary, medale i dyplomy zwycięzcom, a wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali upominki od sponsorów. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, będziemy jeszcze długo wspominać wspaniałą atmosferę podczas PRZEDSZKOLADY.

Tradycyjnie, blisko końca roku szkolnego, bo 10 czerwca spotykamy się przy relikwiach świętego Jana Kantego – patrona Wychowawców i uczniów, aby podziękować, prosić i przepraszać… W uroczystościach wzięli udział reprezentanci szkół z terenu naszej gminy oraz przedstawiciele szkół współpracujących w Stowarzyszeniu Szkół św. Jana Kantego.

Oprócz tych wielkich duchem przedsięwzięć w jakich uczestniczyliśmy lub organizowaliśmy warto wspomnieć o sukcesach naszych uczniów m.in. o 1 nagrodzie wśród uczniów szkół podstawowych dla naszej uczennicy Agnieszki Ciury w konkursie plastycznym o św. Maksymilianie Kolbe, inna nasza uczennica zajęła 3 miejsce w części wiedzowej konkursu o św. Maksymilianie. Patrycja Malinowska uczennica kl.4 otrzymała nagrodę za udział w powiatowym etapie konkursu plastycznego „112 – powódź, burza czy huragan straż pożarna nam pomaga”

I wspaniała wiadomość – wygraliśmy konkurs z POKL, dzięki temu powstanie w szkole niepłatne PRZEDSZKOLE (projekt na 3 lata). Wysiłki i praca dyrektora szkoły mgr Zofii Międlar – Mruk oraz grona pedagogicznego przyniosły wspaniały efekt.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!

 

Izabela Weron


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART