zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KRONIKA SPORTOWA
012345

Wieść Gminna 2/2009 OŚWIATA I KULTURA
Pracowity rok…

Kończy się kolejny rok szkolny, rok, który każdej szkole przyniósł owoce ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli. Szala sukcesów i porażek szkolnych wahała się to na jedną to na drugą stronę, ale dziś już możemy podsumować jak wiele dobrego przyniósł ten rok. Mamy wielu zdolnych, wspaniałych uczniów – mówi Dyrektor Gimnazjum w Chmielniku Pani Barbara Mucha – którzy chcą pracować, pokonywać trudy nauki, a przy okazji chętnie rywalizują w konkursach i turniejach, niejednokrotnie odnosząc sukcesy. Nauczyciele są dumni ze swoich podopiecznych, gdyż osiągnięcia uczniów nagradzają ich pracę.


 

Nasi aktorzy w konkursowej inscenizacji
Nasi aktorzy w konkursowej inscenizacji

 

Otóż, nasi uczniowie mogą poszczycić się udziałem oraz wieloma sukcesami w pozaszkolnych konkursach m.in. zajęcie I miejsca oraz wyróżnienia w powiatowym konkursie plastyczno – literackim pt. „Dłonie są krajobrazem serca|”, w wyniku XI Podkarpackiego Przeglądu Plastyki Dzieci i Młodzieży prace sześciu naszych uczniów zostały wystawione w BWA, I miejsce w konkursie organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Rzeszowie „Bezpieczne wakacje 2008”, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiosennym „Mistrz Ortografii”, I miejsce w Wielkim Konkursie Słownictwa dla uczniów gimnazjum, dziesięciu uczniów wzięło udział w Turnieju piłkarskim Coca – cola Cup 2009, trzech uczniów zakwalifikowało się do finału diecezjalnego w Konkursie Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów ; trzech uczniów otrzymało II miejsce w I Międzyszkolnym Gimnazjalnym Konkursie Mitologicznym, trzech uczniów wzięło udział w konkursie Słownictwa Team Teutsch; dwóch uczniów zajęło I miejsce oraz 1 uczennica - III miejsce w Konkursie Recytacji Prozy i Poezji Niemieckojęzycznej Szkół Doliny Strugu; II miejsce w I Międzyszkolnym Gimnazjalnym Konkursie Mitologicznym; V i X miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Liga Ortograficzna; udział ośmiu uczniów w Konkursie Św. Paweł Apostoł Narodów; jedno wyróżnienie w konkursie dotyczącym krajów strefy Schengen, czternastu uczniów wzięło udział w konkursie chemicznym „Sola wokół nas” organizowanym przez nasze Gimnazjum, I miejsce chóru „Słowiki” w XIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Poza tym, Gimnazjum przeprowadziło program edukacyjny „Łosoś reaktywacja”, gdzie nasz uczeń został finalistą konkursu na wykonanie plakatu „Ratujmy łososie”, nasza szkolna gazetka redagowana przez uczniów pt. „Gimzetka”, otrzymała wyróżnienie na IV Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych, a zupełnie niedawno zajęliśmy II miejsce w Powiatowym i III w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

 

Scena WDK - występ w konkursie Małych Form Teatralnych
Scena WDK - występ w konkursie
Małych Form Teatralnych

 

Można by jeszcze długo wymieniać choćby konkursy wewnątrzszkolne, które były równie skutecznym sprawdzianem wiedzy i umiejętności naszych uczniów.

Reasumując warto zauważyć, że przez sukces dydaktyczny należy tu rozumieć nie tylko ilość zajętych wysokich pozycji w podobnych imprezach, ale także fakt, iż uczniowie w ogóle chcą rywalizować, że mają poczucie własnej wartości, wysoką świadomość swoich umiejętności i wiedzy, a przegraną przyjmują z honorem.

 

WDK w Rzeszowie - wręczenie nagrody dla Gimnazjum w Chmielniku
WDK w Rzeszowie - wręczenie nagrody
dla Gimnazjum w Chmielniku

 

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART