zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KRONIKA SPORTOWA
012345

Wieść Gminna 2/2009 OŚWIATA I KULTURA
Święto Gminy Chmielnik (cd. ze strony 1)

Potem czas przyszedł na występy Zespołu Tańca nowoczesnego Enigma, grupę Wataha z Tyczyna i tancerzy Klubu Tańca towarzyskiego Dżet, z Boguchwały sekcja Hyżne.

Mimo, iż każdy z zespołów wykonuje inny rodzaj tańca, to wspólną cechą wszystkich występów była widoczna pasja, zaangażowanie, piękno i niewątpliwa przyjemność jaką daje taniec zarówno wykonawcom jak i odbiorcom.

Dla miłośników folkloru wystąpiła Kapela Ludowa z Nosówki i zespół ludowy Chmielnickie Kłosy-tym razem grupa najmłodsza.

Tradycyjnie nie zabrakło różnorodnych dań regionalnych, które przygotowały panie z Kół Gospodyń z Błędowej, Chmielnika i z Zabratówki. Ponadto wszystkie Koła Gospodyń wzięły udział w ogłoszonym wcześniej konkursie na najsmaczniejsze ciasto. Jury miało duży problem z wybraniem tego najlepszego, więc aby wszystkim gustom stało się zadość, pierwszego miejsca nie przyznano a wszystkie ciasta otrzymały drugie miejsce i równorzędne nagrody pieniężne.

Na pozostałych amatorów słodkości czekały przepyszne ciasta upieczone przez mamy uczniów uczęszczających do Gimnazjum Samorządowego w Chmielniku, ponadto rodzice wraz z nauczycielami przygotowali loterię fantową która jak zwykle cieszyła się dużą popularnością. Całkowity dochód zarówno ze sprzedaży ciast, jak i loterii zostanie przeznaczony na organizację uroczystości nadania szkole imienia.

Wiele atrakcji przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczestników. Oprócz słodyczy, lodów, waty, popcornu, kolorowych balonów, czynne było wesołe miasteczko a nim dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, samochodziki.
 

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, jednak gwoździem programu uroczystości był pokaz sztucznych ogni sponsorowany przez pana Piotra Krztonia właściciela Delikatesów Centrum w Chmielniku, który przyciągnął na stadion ogromne rzesze mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości. Potem wszyscy tańczyli prawie do białego rana przy muzyce w wykonaniu zespołu Atut.

W tym roku nie zwracaliśmy się o sponsoring do żadnego z przedsiębiorców działających w naszej gminie, mimo to niektórzy z nich sami zaoferowali swoją pomoc w organizacji tego świętą.

Byli to: Pan Piotr Krztoń- właściciel Delikatesów Centrum w Chmielniku, który sponsorował pokaz sztucznych ogni i lody dla dzieci i młodzieży z występujących zespołów.

Pan Bolesław Dziura – sołtys wsi Borówki który ugotował przepyszny bigos dla zaproszonych gości i występujących zespołów i ufundował słodycze dla dzieci.

Pan Piotr Nawojski właściciel Klubu BPM, który sponsorował piwo i lody.

Pani Marzena Rudnicka właścicielka salonu fryzjerskiego w Chmielniku, która ufundowała nagrody w konkursach.

W imieniu organizatorów wszystkim Sponsorom serdecznie dziękuję.

Dziękuję również Paniom Pielęgniarkom za pełnienie dyżuru w Punkcie Opieki Medycznej, dziękuję Państwu Budakom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przy organizacji festynu, dziękuję uczestnikom za udział i dobra zabawę.

 

Kierownik GBP w Chmielniku
Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 21 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART