zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KRONIKA SPORTOWA
012345

Wieść Gminna 2/2009 OŚWIATA I KULTURA
Wyśpiewali I miejsce

Chór „Słowiki” Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. J. Bałdy w Chmielniku oraz chór reprezentacyjny Gimnazjum w Chmielniku to zdobywca I miejsca wśród chórów dziecięcych podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w kościele św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. Natomiast dyrygentka „Słowików” Pani Justyna Szela – Adamska otrzymała nagrodę indywidualną za wykonanie utworu Mikołaja Gomółki.

Festiwal trwał dwa dni 22-23 maja 2009, zaśpiewało ponad 800 osób z 19 chórów. Oprócz I miejsca wyśpiewanego przez chór z Chmielnika w kategorii chóry dziecięce, przyznano również I miejsca w kategorii chóry parafialne chórowi i orkiestrze kameralnej „Nicolaus” z Kraczkowej oraz w kategorii chóry męskie – żeńskie, chórowi żeńskiemu z Tarnowa.

Wróćmy jednak do naszych laureatów. Otóż Chór „Słowiki” Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. J. Bałdy w Chmielniku oraz chór reprezentacyjny Gimnazjum w Chmielniku powstały w październiku 2006 r. w ramach Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska”. Swoim śpiewem uczniowie uświetniają uroczystości szkolne i środowiskowe. Występują również na różnych przeglądach i koncertach. Wielkie uznanie należy się Pani dyrygent Justynie oraz jej podopiecznym, za mozolną pracę i pasję, która doprowadziła ten skromny chór z Chmielnika do takiej pozycji. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

 

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART