zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
Rzecz o harcerzach

„Pamięć o poległych podczas II wojny światowej” to idea, która nie jest obca harcerzom 61. DSH działającej przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku. Od początku swojej działalności drużyna harcerska włącza się w uroczystości państwowe i środowiskowe, oddając hołd żołnierzom Armii Krajowej z terenu Chmielnika poległym w walce z okupantem hitlerowskim. Harcerze pełnią wartę honorową, składają kwiaty i zapalają znicze na mogile żołnierzy Armii Krajowej znajdującej się na miejscowym cmentarzu. Tak dzieje się podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku, Dnia Wszystkich Świętych czy Święta Niepodległości. Również w dniach 8 – 9 maja 2010 r. w związku z akcją społeczną „Zapal znicz na grobach uczestników II wojny światowej” harcerze pełnili honorową wartę przy mogile poległych żołnierzy AK. Taka postawa to nie tylko manifestowanie patriotyzmu, ale również świadomość, że imię Patrona naszego Gimnazjum – Szare Szeregi, zobowiązuje.


Barbara Piernicka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART