zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
Zmagania matematyczne w międzynarodowym wydaniu

Matematyka, jak na królową nauk przystało, od wielu lat znajduje zwolenników wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. M. Kolbego w Chmielniku, którzy poprzez różne formy (zajęcia, maratony, projekty) zgłębiają jej tajniki.

Na szczególna uwagę zasługuje coroczny udział naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, którego inicjatorem jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontičres" z siedzibą w Paryżu, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich 46. uczestniczących w nim krajach.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W celu przeprowadzenia Konkursu dziekan Wydziału powołuje na okres dwóch lat Komitet Organizacyjny Konkursu, którego działalność nadzoruje Zarząd TUWiNM.

Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów różnych typów szkół. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontičres” – międzynarodową komisję. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.

Nasza Szkoła uczestniczy w tym konkursie od 2005 r. w kategorii „Beniamin” – klasy 5 i 6, a przygotowaniem zajmuje się pani Emilia Jaworska. Udało nam się w tym czasie uzyskać 4 wyróżnienia. W bieżącym roku w Konkursie, w kategorii Beniamin, w Polsce uczestniczyło 77 137 uczestników z 6 708 szkół podstawowych. Szczegółowe informacje, cele, zasady i przykłady zadań można znaleźć na stronie: http://www.kangur-mat.pl.

Zachęcam do udziału wraz ze swoimi uczniami.

Emilia Jaworska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART