zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek – najlepsza inwestycja
Informacja
Pomoc w formie zakupu posiłku dla dzieci
Świetlica Socjoterapeutyczna
Świetlica Socjoterapeutyczna

 

Od poniedziałku do piątku przez cały rok szkolny od 12.00 do 18.00 dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat spotykają się w Świetlicy Socjoterapeutycznej, która jest placówką wsparcia dziennego, utworzoną przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Celem działań świetlicy jest wspieranie prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Aby im to umożliwić prowadzone są zajęcia dydaktyczne, kulinarne, plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe oraz informatyczne. Praca świetlicy oparta jest o stały plan dnia, w którym jest przewidziany czas na poszczególne zajęcia.

Zajęcia dydaktyczne to odrabianie lekcji, przygotowywanie m.in. projektów i prezentacji do szkoły. To także czas, w którym rozwijamy logiczne myślenie poprzez rozwiązywanie zagadek logicznych.

Zajęcia kulinarne uczą gotować, ładnie podawać potrawy oraz zachowywać się poprawnie przy stole.

W ramach zajęć plastyczno – technicznych wykorzystujemy najróżniejsze techniki plastyczne - malowanie farbami, warsztaty biżuterii, decoupage, malowanie na tkaninie i szkle, papier kolorowy, bibuła. itp. Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijają wyobraźnię i myślenie twórcze, uczą się współpracy w grupie, polepsza się ich koordynacja wzrokowo-ruchowa. Dużym zainteresowaniem cieszy się ręcznie robiona biżuteria, która często jest wykorzystywana jako nagroda, upominek czy prezent z okazji urodzin.

Zajęcia muzyczne pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty muzyczne. Uczniowie śpiewają, grają na keyboardzie oraz biorą udział w wielu zabawach muzycznych - m.in. karaoke.

Zajęcia sportowe umożliwiają rozwijanie sprawności psychoruchowej. Organizowane są gry i zabawy na dużej sali oraz wyjścia na okoliczny Plac Zabaw.

Zajęcia komputerowe to między innymi gry edukacyjne, zręcznościowe, logiczne, ćwiczące spostrzegawczość i pamięć. W ramach zajęć informatycznych dzieci i młodzież poznają komputer i jego zastosowanie nie tylko do gier komputerowych i portali społecznych.

Organizowane są także imprezy okolicznościowe którym towarzyszy słodki poczęstunek, zabawa i dużo uśmiechu.

W okresie wakacji Świetlica otwarta jest w godzinach od 10:00 do 16:00 i prowadzona są zajęcia w formie półkolonii. To czas gdzie dzieci mogą oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji. Organizowane są zabawy, konkursy, turnieje oraz wiele innych atrakcji, które mają umilić wychowankom czas wolny.


Wychowawca Gerda Bura


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART