zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Strażackie uroczystości Św. Floriana
Wyróżnienie strażaków
VI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF
Strażackie uroczystości Św. Floriana


 

Strażacy Ochotnicy z terenu Gminy Chmielnik święto swojego patrona - Św. Floriana obchodzili wyjątkowo w niedzielę 12 czerwca w Borówkach. Święto było połączone z poświęceniem samochodu nabytego dla OSP Borówki. Gospodarzem uroczystości była Ochotnicza Straż Pożarna w Borówkach wraz z miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich. Na zaproszenie organizatorów przybyły delegacje wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich jednostek naszej gminy, delegacje z OSP Nowy Borek, OSP Stary Borek, OSP Brzezówka oraz zaproszeni goście, wśród których należy wymienić Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości P. Piotra Kluza, Wójta Gminy Chmielnik P. Krzysztofa Grada, Przewodniczącego Rady Gminy w Chmielniku P. Antoniego Dzierżaka, Prezes Zarządu Sieci Sklepów "Polski Sklep Jedynka" Jana Jurkiewicza, Proboszcza Parafii w Borku Starym ks. Adama Pietruchę oraz ks. Adama Staszczaka i Sławomira Burakowskiego z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Obchody rozpoczęły się od zbiórki delegacji i zaproszonych gości przed Kościołem Miłosierdzia Bożego w Borówkach, gdzie ks. Adam Staszczak dokonał poświęcenia samochodu OSP Borówki – GBM 2,5/8 Star 244. Następnie wszyscy zebrani udali się na mszę świętą w intencji druhów strażaków.

Po uroczystościach mszalnych strażacy zwartą kolumną przemaszerowali do Domu Strażaka, gdzie odbyła się część oficjalna, podczas której przedstawiciele OSP Borówki Druhowie Dariusz Karaś i Janusz Grendys powitali wszystkich przybyłych. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podziękowali strażakom za narażanie swojego życia w walce o mienie i zdrowie innych.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Borówek. 

Marek Czarnota


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART