zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Strażackie uroczystości Św. Floriana
Wyróżnienie strażaków
VI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF
Wyróżnienie strażaków

W dniu 15.05.2011 r. ponad tysiąc strażaków z województwa podkarpackiego wzięło udział w Regionalnej Pielgrzymce Straży Pożarnych do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Podczas uroczystości kilkudziesięciu strażaków otrzymało odznaczenia państwowe i związkowe za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi Druhowie Zdzisław Grządziel z OSP Zabratówka i Zdzisław Łazarz z OSP Chmielnik, którzy zostali uhonorowani najwyższym strażackim odznaczeniem – Złotym Znakiem Związku nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP. Odznaczenie wręczył Druh Janusz Konieczny Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP.

Druh Zdzisław Grządziel zasilił OSP w Zabratówce w 1960 r. Od momentu wstąpienia w szeregi jednostki odznacza się nienagannym przebiegiem służby. Przez wiele lat pełnił funkcję Kronikarza w Zarządzie OSP Zabratówka i to dzięki niemu powstała piękna kronika opisująca działalność rodzimej jednostki. Druh Zdzisław Łazarz wstąpił do OSP w Chmielniku w 1978 r. Początkowo był kierowcą, a od 1990 r. do dzisiaj nieprzerwanie pełni funkcję Gospodarza w Zarządzie OSP Chmielnik.

Mimo upływających lat druhowie są ciągle jednymi z najbardziej aktywnych strażaków, którzy zawsze chętnie biorą udział w różnych inicjatywach i pracach związanych ze swoimi jednostkami.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chmielniku z okazji tego niezwykłego wyróżnienia składa serdeczne gratulacje druhom, jednocześnie życzy wielu przyszłych sukcesów w służbie strażackiej.

   

Komendant Gminny
ZOSP RP w Chmielniku
Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART