zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OŚWIATA I KULTURA
„From the page, to the stage”

Mając na uwadze wszechstronne i innowacyjne nabywanie umiejętności językowych przez uczniów szkół podstawowych naszej Gminy, po raz kolejny zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków Anglojęzycznych. Odbył się on 8 czerwca 2011 r. Organizator przeglądu stawia sobie za cel doskonalenie umiejętności językowych uczniów poprzez elementy dramy, zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, integrację środowiska uczniowskiego szkół podstawowych oraz wymianę doświadczeń wśród nauczycieli języka angielskiego.

W tym roku w przeglądzie wzięło udział 41 uczniów klas IV-VI z następujących szkół:

  • SP nr 2 im. Ojca św. Jana Pawła II w Chmielniku z opiekunem p. Magdaleną Molendą;
  • SP nr 3 im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku z opiekunem p. Joanną Stodolak;
  • SP im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej z opiekunem p. Anną Wołkowicz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chmielniku przygotowali przedstawienie pt.: „Snow White and the Seven Dwarfs”. Liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chmielniku zaprezentowała inscenizację bajki „Puss in Boots”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Woli Rafałowskiej zachwycili publiczność interpretacją bajki pt.: „Red Riding Hood”. Należy przyznać, że wszystkie grupy bardzo rzetelnie wywiązały się z zadania i zadziwiły publiczność nie tylko znajomością języka angielskiego, ale również doborem rekwizytów, strojami i scenografią. Wszystkie występy bardzo podobały się szkolnej publiczności, a oklaskom i wiwatom nie było końca.


 

Uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Pearson Longman oraz Wydawnictwo Szkolne PWN. Następnie zaproszono wszystkich „aktorów” na słodki poczęstunek i zwiedzanie budynku szkoły.

Nauczyciele- opiekunowie grup mieli w tym czasie okazję wysłuchać relacji p. Anny Wołkowicz z jej pobytu na dwutygodniowym szkoleniu metodyczno-językowym pt.: „Landuage and Methodology Refresher (Young Learners)”, które odbyło się w Homerton College w Cambridge w 2010r. Prezentacja skierowana do nauczycieli miała na celu zachęcenie ich do wzięcia udziału w podobnej formie doskonalenia zawodowego. Nauczyciele dowiedzieli się, że o pełne sfinansowanie takiego wyjazdu można starać się w ramach programu Comenius „Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej”. Słuchaczom objaśniono procedurę ubiegania się o dofinansowanie oraz udzielono praktycznych rad związanych z organizacją wyjazdu na tego typu szkolenie za granicą.

Uczniowie niechętnie żegnali się z nowo poznanymi koleżankami i kolegami. Pozostały piękne wspomnienia i nadzieja, że mury Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej wypełnią się kolejnymi zdolnymi „aktorami” już za rok.

Nauczycieli zainteresowanych wyjazdem na szkolenie metodyczne za granicą odsyłam na stronę internetową: http://comenius.org.pl- zakładka Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej 

Anna Wołkowicz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART