zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Człowiek - najlepsza inwestycja
Pomoc społeczna – INFORMACJA
Uwaga !!!
Świetlica Socjoterapeutyczna
Nowości w bibliotece cd.
Świetlica Socjoterapeutyczna

Od naszego spotkania Drodzy Czytelnicy na łamach pisma „Wieść Gminna” upłynęło ponad dwa miesiące. Przez ten czas uczestniczyliśmy w różnych zajęciach organizowanych w naszej świetlicy.
Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczyliśmy się wyrobu biżuterii (kolczyki, bransoletki, broszki, pierścionki, naszyjniki) z dostępnych półfabrykatów. Wyposażaliśmy domek dla lalek różnymi akcesoriami ręcznie przez siebie wykonanymi tj. łóżka, sofy, fotele, krzesła, stoliki, meble kuchenne i pokojowe. Czeka nas jeszcze wiele pracy aby umeblować cały domek, ale pomysłów nam nie brakuje i chętnie je realizujemy, gdyż świetną zabawą jest być jednocześnie architektem, konstruktorem, malarzem, stolarzem, tapicerem, krawcem…
Dzięki uczestnictwu w zajęciach nabyliśmy umiejętność wyrobu kwiatów z krepiny, posługiwania się techniką decoupaqe i malarstwa witrażowego. Malujemy również akrylami i akwarelami. Wykonujemy dekoracje i ozdoby za pomocą różnorodnych technik plastycznych.
Zręcznie posługujemy się igłą i nitką szyjąc biżuterię (broszki), wiszące ozdoby, pluszaki, miniaturowe zagłówki, kołdry, materace, firany i story jako wyposażenie sypialni lalek.
Zajęcia muzyczne i ruchowe to czas na odreagowanie codziennych napięć i stresów. Chętnie podczas ich trwania śpiewamy, gramy, bawimy się.
Bierzemy udział także w zajęciach z profilaktyki prozdrowotnej w ramach których dowiadujemy się jak należycie dbać o własne zdrowie, jak je chronić stroniąc od szkodliwych używek.
W związku, że zbliża się czas wakacji, chcielibyśmy poinformować, że zajęcia w świetlicy prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 16:00. Organizowane będą zajęcia ruchowe – gry i zabawy w świetlicy jak i na świeżym powietrzu. Zajęcia plastyczno – techniczne rozwijające wyobraźnię twórczą, poczucie estetyki oraz zajęcia muzyczne, komputerowe, kulinarne (nauka przyrządzania smacznych deserów i przekąsek) i wiele innych.
Do zobaczenia
!

Wychowankowie i Wychowawca
Świetlicy Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART