zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
Strażacy w szkołach

W ostatnim okresie korzystając z zaproszenia dyrektorów szkół strażacy z OSP Chmielnik i OSP Zabratówka odwiedzili uczniów szkoły Podstawowej nr 1 w Chmielniku i Szkoły Podstawowej w Zabratówce. Najmłodsi zapoznali się ze specyfiką służby strażaka ochotnika oraz z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Druhowie objaśniali uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy. Urządzono również pokazy alarmowego rozwinięcia linii gaśniczej i podania wody. Dzieci zapoznały się z samochodami strażackimi i sprzętem który się na nich znajduje tj; pompami, agregatami, piłami, sprzętem do ratownictwa medycznego itp. Uczniowie poznali też umundurowanie strażaków, specjalne buty, pasy i hełmy. Tradycyjnie wielkie zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła okazja do przymierzenia hełmu i innych elementów umundurowania oraz możliwość polania wody.
Wizyty strażaków w szkołach przyczyniają się upowszechnianie zagadnień ochrony przeciwpożarowej, gdyż stwarzają szansę uświadomienia dzieciom zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

 

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART