zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Spotkania strażaków z młodzieżą szkolną pt ,,BĄDŹ BEZPIECZNY”
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2012 – Błędowa Tyczyńska-Krzywa
Strażacy w szkołach
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Kalwarii Pacławskiej

Tradycyjnie w pierwsza niedzielę maja (6.05.2012) w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej spotkali się strażacy z Podkarpacia na uroczystości Dnia Strażaka. Na dziedzińcu Sanktuarium zebrało się prawie 8 tysięcy strażaków wraz z członkami rodzin, którzy przybyli tu by uczcić swoje patronalne święto. W pierwszym rzędzie strażackich szeregów stanęło 182 poczty sztandarowe OSP z całego Podkarpacia. Uroczystość uświetniło swoją obecnością liczne grono podkarpackich parlamentarzystów, Komendanci miejscy i powiatowi PSP, Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP wraz ze swoimi zastępcami, przedstawiciele Wojska, Policji i Straży Granicznej a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych województwa podkarpackiego.

W uznaniu zasług w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej Postanowieniem Prezydenta RP na wniosek Wojewody Podkarpackiego szereg druhów otrzymało odznaczenia państwowe, a także odznaczenia resortowe i związkowe przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Zarząd Główny ZOSP RP w Warszawie
w tym nasi koledzy druhowie z gminy Chmielnik.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali:

  • Dh Adam Budak – OSP Chmielnik
  • Dh Bogdan Krużel – OSP Chmielnik
  • Dh Piotr Szczepański – OSP Zabratówka
  • Dh Jerzy Czarnota – OSP Błędowa Tyczyńska-Krzywa

Odznaczenia wręczyła w imieniu Prezydenta RP Wicewojewoda Podkarpacki pani Alicja Wosik.

Prezes ZOW ZOSP RP a zarazem Wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Janusz Konieczny wraz z panią Poseł na Sejm RP Krystyną Skowrońską – Przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Strażaków oraz Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Bogdanem Kuligą wręczył zasłużonym druhom najwyższe odznaczenia strażackie.

Z gminy Chmielnik wyróżniono Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza:

  • Dh. Tadeusz Krużel – OSP Chmielnik
  • Dh. Tadeusz Płodzień – OSP Chmielnik

Oprawę artystyczna uroczystości zapewniły 4 orkiestry dęte z OSP Sośnica, OSP Pruchnik, OSP Niziny i OSP Medyka. Po zakończeniu uroczystości strażacy zorganizowali pikniki dla swych gości i sympatyków.

Zapraszamy wszystkich sympatyków ochotniczego pożarnictwa wraz z rodzinami na uroczyste spotkanie strażaków w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w pierwszą niedzielę maja w przyszłym roku.

  
 

Jan Kucaj


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART