zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OŚWIATA I KULTURA
Wyprawy busem


 


 

Ekipa wyprawybusem.pl to młodzi i kreatywni ludzie pochodzący z Chmielnika i okolic. Choć aktualnie studiują i uczą się w różnych częściach Polski, starają się wciąż trzymać razem. Ideą, która w znacznej mierze spaja ich przyjaźń jest zamiłowanie do podróży i chęć poznawania co raz to nowych miejsc.

W sumie jest ich dziewięcioro: 7 dziewczyn i 2 chłopaków. Pięcioro z nich to mieszkańcy naszej gminy: Klaudia Kwoka, Monika Korbecka, Magdalena Sitarz, Klaudia Rejman oraz Maciej Piotrowski. Pewnego dnia postanowili spełnić swoje wspólne, wielkie marzenie o tanim oraz pełnym przygód zwiedzaniu świata. W tym celu za zabrane pieniądze kupili VW T3 Caravelle z 1988 roku. Pojazd (jak na swoje lata) był w dobrym stanie, ale mimo wszystko wymagał pewnego nakładu pracy. Wszelkich potrzebnych napraw oraz usprawnień dokonali we własnym zakresie lub z pomocą krewnych i znajomych. Początkowo ich bliscy byli sceptycznie nastawieni do całej idei zwiedzania Europy stosunkowo starym autem i nie wierzyli w to, że tak młodzi ludzie (licealistki i studentki i studenci I i II roku) będą w stanie osiągnąć cel, jaki sobie obrali.

Ekipa postanowiła jednak udowodnić wszystkim, że „chcieć, znaczy móc” – swoją wytrwałością i zaangażowaniem przekonali innych, że dadzą radę! 6 sierpnia 2011 roku wyruszyli w swoją pierwszą podróż, która wiodła szlakiem stolic Europy Środkowej: począwszy od Bratysławy, poprzez Budapeszt i Wiedeń, na Pradze skończywszy. W bardzo dużym skrócie wyprawa trwała blisko miesiąc i stanowiła dla nich dość duże wyzwanie zarówno logistyczne (jak zmieścić bagaże 7 kobiet do jednego auta?), kulturowe (dlaczego pani w kiosku nie mówi po angielsku ani niemiecku?), jak i mechaniczne (czemu pojazd stoi jak ma jechać?). Była to dobra szkoła podróżniczego życia, która pokazała im, że tak naprawdę człowiek nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, co spotka go podczas tego typu wyjazdu. Są chwile dobre i złe, czasami nawet momenty zwątpienia czy pewne zgrzyty (9 osób zamkniętych na kilka tygodni w ciasnym „ogórku” to dość wybuchowa mieszanka). Najważniejsze jest jedna zachowanie zdrowo rozsądkowego myślenia i niegasnącego optymizmu. Bywa ciężko, ale możliwość dotknięcia, poczucia czy zobaczenia na własne oczy tego, co do tej pory widziane było jedynie przez pryzmat grafiki wyświetlanej na monitorze czy oglądane na książkowych fotografiach, jest wystarczają nagrodą, aby podjąć wysiłek zorganizowania niezapomnianej podróży.

Zachwyceni pięknem Europy studenci postanowili, że realizowany przez nich projekt wyprawybusem.pl nie będzie tylko jednorazowym epizodem, ale corocznym sposobem spędzania jednego z wakacyjnych miesięcy. Zdecydowali, że podczas tegorocznej „wyprawy2012” wyruszą na zachód – planowana trasa podróży obejmuje Niemcy, Holandię, Belgię, Francję oraz Luksemburg. Jako, że do sierpnia coraz bliżej, młodzi podróżnicy nie tracą czasu: przeszukują Internet w poszukiwaniu najciekawszych atrakcji krajów Beneluxu, starają się pozyskać sponsorów a także Patronów Medialnych – wśród tych już pozyskanych portal www.studentnews.pl a także rozgłośnia Polskiego Radia Rzeszów i Gazeta Codzienna „Nowiny”. Dla osób zainteresowanych wszelkie informacje
o grupie wyprawybusem.pl odnaleźć można w sieci oraz na facebooku: http://www.facebook.com/wyprawybusempl 


Belwesere

Wiedeńskie metro

Maciej Piotrowski, Klaudia Rejman


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART