zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KGW W BORÓWKACH
STOWARZYSZENIA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2013 OŚWIATA I KULTURA
Podsumowanie innowacji "Podajmy sobie ręce"

Dobiegają końca zajęcia w oddziałach zerowych w roku szkolnym 2012/2013. Za dwa miesiące dzisiejsi jeszcze przedszkolacy staną się uczniami klasy I. Zanim to jednak nastąpi chcemy podsumować roczne działania w realizowanej innowacji „Podajmy sobie ręce w zabawie i w piosence”. Było to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez nauczycielki dwóch szkół: Alicji Ziaji ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Haliny Biestek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy z Zespołu Szkół w Chmielniku.

O wcześniejszych poczynaniach sukcesywnie informowałyśmy Czytelników gazet, gdyż dzieci bardzo lubią, aby ich rodzice i znajomi o nich czytali.

W maju dzieci z klas zerowych z wymienionych szkół wraz z wychowawczyniami - w ramach realizacji wcześniej zaplanowanych działań - uczestniczyły w dwóch wycieczkach.

Pierwsza odbyła się 7 maja, wtedy to dzieci udały się na ekologiczną wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Chmielniku. Przewodnikiem po oczyszczalni był pan Marian Kręcidło. Dzieci zapoznały się z etapami oczyszczania ścieków, podziwiały rzęsę wodną rosnącą na stawach i oczko wodne. Było to ważne doświadczenie wprowadzające w naoczny sposób w zagadnienia związane z edukacją ekologiczną, a ponad to była to dobra okazja do spotkania zaprzyjaźnionych grup.

Kolejna wycieczka odbyła się 23 maja, wtedy to dzieci klas zerowych obu szkół wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Zwiedziły Rynek w Rzeszowie, zapoznały się z zabudową rzeszowskiej Starówki, podziwiały zabytkową studnię, ratusz, karmiły gołębie. Po miłych wrażeniach na Rynku dzieci udały się do pizzerii na pyszne zapiekanki.

Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w redakcji „Nowin”. Celem tej wizyty było zapoznanie z zawodem dziennikarza. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i zobaczyły, jak z dnia na dzień powstaje gazeta, którą czytają ich rodzice, dziadkowie i znajomi. Obejrzały film o codziennej pracy w redakcji, były w dziale technicznym, gdzie łamane są strony. Ogromną frajdę sprawiły im opowieści dziennikarza Bartosza Gubernata o tym, jak powstawały teksty o żyjącym w Głogowie Małopolskim lwie o imieniu Simba. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, co świadczy o tym, że być może wśród nich rosną przyszli dziennikarze.

Na koniec wizyty otrzymały wspaniałe prezenty i pamiątki: książki „Było sobie życie”, bajki DVD, baloniki oraz pamiątkowe zdjęcia. Wizyta ta odbyła się dzięki życzliwości pana Dariusza Dziopaka – zastępcy redaktora naczelnego gazety „Nowiny”. Informacja o naszym wspólnym pobycie na wycieczce w Rzeszowie ukazała wraz ze zdjęciem zrobionym przez profesjonalnego fotoreportera w … „Nowinach”.

Chcemy gorąco podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej innowacji, a w szczególności pani Dyrektor Szkoły Nr 3 - Bożenie Gwizdale i pani Dyrektor Zespołu Szkół w Chmielniku – Barbarze Mucha, rodzicom, sponsorom i tym, którzy w naszych działaniach uczestniczyli, a więc kochanym Wychowankom obydwu grup zerowych. Życzymy Wam, nasi Kochani, samych szóstek i piątek w szkole oraz kontynuowania nawiązanych znajomości. Podaliście sobie ręce w zerówce, więc „trzymajcie się” wspólnie dalej, gdyż pochodzicie z jednej pięknej miejscowości, w której za kilka lat będziecie mieć wiele do zrobienia.

My, nauczycielki, zobowiązujemy się kontynuować podobną współpracę w kolejnym roku szkolnym.

Alicja Ziaja i Halina Biestek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART