zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OŚWIATA I KULTURA
Co to jest eTwinning?

Program eTwinning to współpraca szkół i przedszkoli w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Oferuje wsparcie i narzędzia, dzięki którym uczniowie i nauczyciele mogą z inną europejską szkołą w prosty sposób realizować projekty edukacyjne z różnych dziedzin zgodnie z programem nauczania.

Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce działa na zlecenia Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Odpowiada za koordynację, rozwój, promocję i monitorowanie działań programu. Organizuje konferencje informacyjne, warsztaty i szkolenia, wspiera działania szkół, przyznaje odznaki jakości oraz publikuje przykłady dobrej praktyki. Co roku organizuje ogólnopolskie konkursy na najlepszy projekt. Dzięki eTwinnigowi uczniowie niemal codziennie podróżują po Europie. Oglądają wspólnie wypracowane materiały, filmy przysłane z partnerskich szkół, uczą się o zwyczajach i życiu swoich rówieśników. To motywuje ich do nauki języka angielskiego. Z udziału w eTwinningu wynieść można ogromne korzyści: umiejętność wykorzystywania TIK, współpracę międzynarodową, pracę metodą projektu, motywowanie uczniów do nauki i osiąganie przez nich lepszych wyników podczas egzaminów. Korzyści dla uczniów uczestniczących w eTwinningu są następujące: rozwój kompetencji informatycznych i językowych oraz umiejętność pracy zespołowej i wielokulturowość.

W przyszłym roku szkolnym 2014/15 obecne klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce uczestniczyć będą w wyżej opisanym projekcie, który ma tytuł: „Rowerem po Europie”. Partnerami będą koledzy ze szkoły w Bułgarii, Słowacji i kilku szkół z Polski. Czeka nas ciekawe doświadczenie i możliwość szlifowania języka angielskiego. Projekt nie przewiduje międzynarodowego odwiedzania się uczniów.

mgr Lucyna Gonek - dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART