zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OŚWIATA I KULTURA
Integracyjny piknik rodzinny

W sobotnie popołudnie, 31 maja, odbył się przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku Integracyjny Piknik Rodzinny. To już 16 takie spotkanie, na które przyszły całe rodziny, nie tylko naszych uczniów, ale też z okolicznych miejscowości.

Mimo nieprzyjemnej pogody - padał deszcz - zaplanowane i przygotowane punkty programu zostały zrealizowane. Nieodzowny okazał się „grzybek”, czyli przyszkolna drewniana altanka, która była miejscem zabaw i służyła, jako schronienie.

Na początku najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie o treści ekologicznej wystawione przez zaproszoną grupę teatralną z Krakowa. Zespół muzyczny „Atut” przygrywał do tańca i do zabaw, w których uczestniczyły głównie przedszkolaki i młodsze dzieci. One również prezentowały się na „grzybkowej” scenie w tańcach i popisach wokalnych. Brawo! Rosną nam młodzi artyści. Wśród uczestników pojawiła się sympatyczna „maskotka”, która cały czas poszukiwała dla siebie towarzystwa.

Mówiąc o pikniku integracyjnym należy poinformować, że uczestniczyli w nim też członkowie, wraz z opiekunami, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik. Dla nich też były organizowane zabawy i poczęstunek.

Rodzice zadbali o przygotowanie coś „na ząb”. Było, zatem grillowanie pod schodami, kawiarenka ze słodkościami, gofry, napoje i stoisko z piernikami. Można też było kupić watę cukrową oraz lody.

Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził loterię fantową, z której dochód wspomoże planowany zakup szafek uczniowskich. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i sponsorom.

Znów powróćmy do grzybka, gdzie bez przerwy działo się coś ciekawego. Tańczyły tam czirliderki, Zespół Ludowy „Chmielnickie Kłosy” oraz grupa naszych uczniów uczestniczących w zajęciach tańca współczesnego.

Punktem kulminacyjnym był występ pary tanecznej w popisach tańców standardowych.

Do pikniku wcześniej przygotowały się Panie pracujące w przedszkolu, które z pomocą mam namalowały piękne obrazy będące przedmiotem licytacji wśród uczestników. Rozeszły się one bardzo szybko, jak ciepłe bułeczki.

Co działo się jeszcze poza sceną? Otóż z powodu deszczu nie można było korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, ale nie lada atrakcją była przejażdżka na kucyku oraz na ciągniętym przez niego wózku. Wytrwały zwierzaczek „pracował” do końca imprezy.

Do kolejnego spotkania za rok!

  

E. Świerk


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART