zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OŚWIATA I KULTURA
Żyjmy zdrowo! "Szkoła Promująca Zdrowie" w Zabratówce

Rok szkolny 2013/2014 był już drugim z kolei rokiem uczestnictwa Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Obfitował on w różnorodne wydarzenia, akcje i uroczystości mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Należy bowiem pamiętać, że zdrowie to nie tylko zdrowe ciało, ale również zdrowy duch. Obydwie wymienione sfery nieustannie się ze sobą łączą i przeplatają.

Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem „Idę przez życie aktywnie i bezpiecznie”. Opierała się ona, podobnie jak w roku poprzednim, na wielu działaniach. Mam tu na myśli chociażby różnorakie zajęcia rozwijające, zajęcia sportowe, pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, organizację i udział w akcjach związanych z promowaniem zdrowia, organizację i udział w imprezach oraz uroczystościach szkolnych, środowiskowych i pozaszkolnych, udział w projekcie realizowanym przez studentów Politechniki Rzeszowskiej „Projektor”, organizację rozmaitych konkursów, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz oczywiście rozliczne wyjazdy i wycieczki.

Wszystkie wspomniane działania miały na celu popularyzowanie spędzania czasu w sposób aktywny, a przy tym oczywiście bezpieczny. Mamy nadzieję, że nasze zamierzenia zostały osiągnięte, bo przecież zdrowie to jedna
z najważniejszych wartości i ważne, aby nauczyć się je szanować i o nie dbać już od najmłodszych lat.

W przyszłym roku zamierzamy, rzecz jasna, kontynuować udział w projekcie, czego zwieńczeniem będzie otrzymanie przez naszą szkołę rejonowego certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”.


dr Katarzyna Mitoraj
Koordynator Szkolnego Zespołu
ds. Promocji Zdrowia Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Zabratówce


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 21 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART