zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 URZĄD GMINY INFORMUJE
Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!"

 

Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" - to kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Celem kampanii jest zmiana postawy społecznej oraz eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród wszystkich użytkowników przejazdów, takich jak: lekceważenie znaku STOP, przejazd slalomem pomiędzy zamkniętymi półrogatkami, niezachowanie ostrożności itp.

W bieżącym roku w dniu 23 maja na terenie obiektów PKP w Rzeszowie kolejny raz zostały zorganizowane tego typu ćwiczenia służb ratowniczych w symulacyjnym wypadku drogowym na przejeździe kolejowym. Do udziału w ćwiczeniach została zaproszona JOT OSP w Woli Rafałowskiej. Nasi druhowie mieli za zadanie przeprowadzić tzw. triash medyczny, czyli dokonać selekcji osób poszkodowanych w zależności od stopnia obrażeń w wypadku masowym z udziałem wielu osób rannych, a następnie udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i współpracować z innymi podmiotami ratowniczymi biorącymi udział w akcji ratowniczej. Z OSP w Woli Rafałowskiej w ćwiczeniach brało udział 6 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto w ćwiczeniach brała udział jednostka OSP Rzeszów – Słocina, Policja, Służba Ochrony Kolei, Pogotowie Ratunkowe i służby ratowniczo-techniczne PKP Rzeszów. Ćwiczenia obserwowała młodzież ze szkół z terenu miasta, przedstawiciele władz miasta, Policji, Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i liczni mieszkańcy stolicy Podkarpacia.

Jan Kucaj


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART