zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 URZĄD GMINY INFORMUJE
Do tańca…

Już niebawem reprezentujący Gminę Chmielnik Zespół Tańca Ludowego „Chmielnickie Kłosy” będzie mógł przedstawiać swoje taneczne umiejętności we własnych strojach ludowych. Gmina Chmielnik realizuje w ramach PROW na lata 2007 – 2013, Lokalnej Grupy Działania - Lider Dolina Strugu projekt pn. „Zakup strojów regionalnych dla Zespołu Tańca Ludowego „Chmielnickie Kłosy”. Jest to operacja, której celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego naszego regionu, popularyzacja folkloru, kultywowanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów oraz aktywizacja lokalnego środowiska. Gmina otrzyma pomoc finansową w wysokości 24,6 tys. zł, co stanowi 80 % kosztów kwalifikowanych projektu. Wyspecjalizowana pracownia krawiecka już pracuje nad przygotowaniem zamówionych strojów rzeszowskich dziecięcych oraz damskich i męskich dla dorosłych tancerzy. Dotychczas wypożyczenie strojów w czasie organizowanych przeglądów tanecznych zawsze sprawiało trudności. Teraz już nie będzie to problemem i nie będzie stanowiło przeszkody do wzięcia udziału w takich konkursach. Jeśli tylko wystarczy sił i chęci do reprezentowania Gminy Chmielnik, tancerze będą mogli wziąć udział w każdym festiwalu tańca ludowego.

Mamy nadzieję, że Zespół „Chmielnickie Kłosy” będzie się rozrastał i rozwijał dostarczając wrażeń artystycznych i estetycznych, które pozwolą się nam oderwać na chwilę od codziennej rutyny.

Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART