zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKU

Informacja
Zespół interdyscyplinarny w Gminie Chmielnik
Pomoc społeczna - informacja
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego
Świadczenia rodzinne na okres zasiłkowy 2015/2016
Świetlica Socjoterapeutyczna
Świetlica Socjoterapeutyczna

Witamy po przerwie, serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do naszej świetlicy. Chcielibyśmy się podzielić informacjami na temat organizowanych w naszej placówce zajęć w których, uczestniczymy.

Przez kilka ostatnich miesięcy rozwijaliśmy nasze artystyczne pasje poprzez tworzenie prac różnymi technikami plastycznymi. Tematem przewodnim naszych dzieł w czasie zajęć plastyczno – technicznych były wiosenne kwiaty malowane pastelami olejnymi i suchymi, farbami akrylowymi na płótnie jak również wykonane techniką bibułkową jako dekoracja przestrzenna i forma upominków dla naszych mam i tatusiów z okazji ich święta.

Chętnie tworzymy też własną, autorską biżuterię podkreślającą naszą indywidualność, dzięki której każdy z nas może poczuć się wyjątkowo.

Naszą uwagę absorbowały zajęcia wychowawcze traktujące o wartościach w życiu każdego z nas a także o zachowaniach agresywnych z którymi uczymy się walczyć, opanowywać i przekuwać na zachowania prospołeczne.

Ciekawym aspektem pobytu w świetlicy były zajęcia z profilaktyki zdrowotnej dostarczające nam wiedzy na temat zdrowego stylu życia, roli regularnego spożywania wartościowych posiłków itp.

Dodatkową atrakcją i możliwością nauki samodzielnego przygotowywania poczęstunków są dla nas zajęcia kulinarne zsynchronizowane z zajęciami profilaktycznymi. Jednym słowem zdrowo się odżywiamy przygotowując owocowe koktajle i sałatki.

Tego roku jak i wcześniejszych lat żegnamy uczniów trzecich klas gimnazjów. Było trochę smutku i łez, ale z ufnością patrzymy w przyszłość wierząc, że nasza przyjaźń trwać będzie mimo upływającego czasu.

Życzymy starszym kolegom i koleżankom wielu sukcesów w dalszej szkolnej edukacji i zawarcia wielu nowych i trwałych przyjaźni. Powodzenia!

Wychowankowie
i Wychowawca Świetlicy Socjoterapeutycznej


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART