zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Z życia Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Chmielnik
Otwarcie boiska sportowego w Błędowej Tyczyńskiej
Dzień Dziecka w Borówkach
Obchody "Święta Ludowego" w Błażowej
Z życia Kół Gospodyń Wiejskich na terenie gminy Chmielnik

W naszej gminie działalność czterech Kół Gospodyń Wiejskich jest wciąż dynamiczna i aktywna. Wstępuje do nich coraz więcej kobiet. Poprzez swoje działania, starają się one wprowadzić do naszego środowiska wiejskiego wiele nowości, a równocześnie chronią tradycje kulturowe. Koła Gospodyń Wiejskich organizują różne imprezy związane z obrzędami przypadającymi na dane święta.

Okazją do wspólnego świętowania było tradycyjne „Jajko Wielkanocne”, które odbyło się 11 kwietnia 2015 r. Uroczystość zorganizowały panie z Koła Gospodyń w Chmielniku. W nowo otwartej świetlicy, spotkały się kobiety z pozostałych Kół Gospodyń Wiejskich, tj. z Błędowej Tyczyńskiej, Borówek, Zabratówki. Nie zabrakło również naszego Pana Wójta, Pani Sekretarz Gminy, Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku.

Cieszył nas wszystkich fakt, że dorobek kulturowy i tradycje naszych babć i mam nadal są kontynuowane. Na stołach, nie zabrakło oczywiście tradycyjnego żurku, wędlin i jajek pod każdą postacią. Jajko jak wiemy, to symbol nowego życia i nowej nadziei.

Podczas uroczystości został ogłoszony konkurs na najsmaczniejszy „Mazurek”. Wszystkie mazurki były okazałe, pięknie udekorowane, na serwetkach położone, lecz dziś walczą nie o wygląd tylko o smak. Komisja konkursowa wszystkie skosztowała i wybrała, tym razem – pomarańczowy. Zwycięskie ciasto wykonały panie z Koła Gospodyń z Chmielnika. Panie z pozostałych KGW, za swoje wypieki otrzymały okolicznościowe dyplomy i drobne upominki.

Atmosfera podczas świętowania była radosna, rodzinna, a w nasze serca wstąpiła nowa energia do dalszego działania.

Krystyna Walas


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART