zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku Iga Olesiejuk wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych pt. „Ewangelia św. Marka drogą ucznia Jezusa”. Konkurs organizowany był przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci szkół podstawowych klasy od IV do VI.

Konkurs był przeprowadzony w trzech etapach: szkolny, rejonowy i diecezjalny. Na etapie szkolnym Iga uzyskała najlepszy wynik i dlatego mogła wraz z innymi uczniami reprezentować szkołę na etapie rejonowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie 28 kwietnia 2015 roku.

Iga uzyskując bardzo dobry wynik na etapie rejonowym zakwalifikowała się do ostatniego, trzeciego etapu, czyli finału diecezjalnego w Rzeszowie. Uczestnicy Konkursu zostali zaproszeni na finał 29 maja 2015 roku, który odbył się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Rzeszowskiej „Tabor” w Rzeszowie. W finale było reprezentowanych 80 szkół podstawowych z diecezji. Nasza uczennica zajęła 11 miejsce, zdobywając 86 punktów na 100 możliwych.

Serdecznie gratulujemy Idze tak wielkiego sukcesu, gdyż jest dopiero w klasie czwartej i stawała do rywalizacji z wieloma starszymi od siebie uczniami klas piątych i szóstych. Jesteśmy dumni, że tak skutecznie reprezentowała naszą szkołę, bo zabrakło tak niewiele, by zdobyć tytuł finalisty. Życzymy dalszych sukcesów naukowych również w innych dziedzinach wiedzy!

Szkoła Podstawowa nr 1


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART