zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

50 lat Koła Gospodyń Wiejskich w Borówkach Jubileuszowa relacja
Wielkanocnych spotkań czas
Wielkanocnych spotkań czas

 

Okres Wielkiej Nocy to czas spotkań nie tylko w gronie rodzinnym, to również czas na pogłębianie relacji społecznych wśród osób, które ze sobą pracują, dzielą się zainteresowaniami, czy też razem spędzają swój wolny czas. Taką grupą są Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Chmielnik. Dla nich okres wielkanocny jest również czasem spotkań we własnym gronie, aby kultywować polskie tradycje i pogłębiać integrację. Spotkanie mające taki charakter odbyło się 2 kwietnia w świetlicy domu ludowego w Chmielniku i zostało przygotowane przez Gminą Radę Kół Gospodyń Wiejskich. Towarzyszył temu wydarzeniu „KONKURS NA STROIK WIELKANOCNY”, w którym prace złożyło każde koło z gminy i Stowarzyszenie „Nasza Wola”. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście wspierający działalność KGW i sympatyzujący z członkiniami oraz liczne grono przedstawicielek tego ruchu z Błędowej Tyczyńskiej, Borówek, Chmielnika, Woli Rafałowskiej i Zabratówki. Na stole królowały tradycyjne świąteczne potrawy, jajko w wielu odmianach, barszcz biały. Nastrój tego popołudnia był równie świąteczny, służył długim rozmowom i zacieśnianiu więzi, dyskutowano o tym co już było i co czeka w przyszłości, krystalizowały się nowe pomysły na wyzwania w bieżącym roku. Jednakże uczestnicy konkursu z zaciekawieniem czekali na werdykt jury, w skład którego weszli przedstawiciele zaproszonych gości. Wszystkie przygotowane prace były niepowtarzalne, dlatego w ogłoszonym werdykcie, ku ogromnemu zadowoleniu laureatów, przyznano pięć równorzędnych nagród. Kolejne spotkanie już za rok, a dumne laureatki konkursu prezentują swoje prace na zamieszczonych zdjęciach.

 

Oprac. Irena Szczypek


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART