zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 OŚWIATA I KULTURA
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

W projekcie „Bajam – Świat w pigułce” chcemy poznać pięć nieznanych nam kultur. Jeden miesiąc, jedna, odległa kultura. Każdy miesiąc podsumowuje wieczór, poświęcony w całości obyczajom, kuchni, zwyczajom zbadanej kultury. Czerwiec zakończyliśmy spotkaniem z częścią ekipy wyprawybusem.pl. Inspirują, zmuszają marzyć, zachwycają.

Nie posiadali nadzwyczajnych umiejętności, niezwykłych super mocy. Superbohaterami też nie byli, chociaż nie boję się właśnie tak ich tytułować. Pewnego dnia zaryzykowali, podjęli wyzwanie, co poskutkowało pięcioletnią, jak sami mówią najpiękniejszą przygodą ich życia. Przed państwem wyprawybusem.pl.

Mówiły ponad dwie godziny. My niezwykle uważnie i chętnie słuchaliśmy. Chciały przyśpieszać, w obawie o kończący się czas. My nie chcieliśmy im pozwolić. Musiały kończyć. My chcieliśmy więcej. Magda Sitarz i Klaudia Rejman, od pięciu lat, razem z resztą grupy odwiedzili już kilkadziesiąt krajów, kilku kontynentów. Ich ostatnia, najdłuższa i najdroższa podróż odbyła się w tamtym roku, kiedy swoją „Maleńką” wybrali się do USA. Przejechali starym busem 27 stanów. Zobaczyli miejsca, które oglądamy na co dzień – w filmach, reklamach, a nawet na tapetach naszych komputerów. Spełnili swoje najskrytsze marzenia. Teraz postanowili nam o tym opowiedzieć.

Swoim przykładem pokazują, że nie trzeba wiele, by realizować najbardziej niesamowite projekty. Najważniejsze jest konsekwentne dążenie do realizacji postawionych celów, nie poddawanie się w momencie największych niepowodzeń. Swoją postawą pokazali nam, młodym, że nasz los, jest w naszych rękach. Zarazili nas hasłem – „chcieć to móc”, chęcią do przeżycia podobnie niesamowitych chwil. Poznać ich to zaszczyt.

Panie i panowie. Przed nami lipiec – ostatni miesiąc kolejnego projektu SKMu. Zorganizujemy japoński wieczór, na który zaprosimy najmłodszych. Weźmiemy także czynny udział w Święcie Gminy Chmielnik, przygotowując koncert „Sześć Strun Świata”. To będzie swoiste podsumowanie i zakończenie tegorocznych zmagań. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań.

Do zobaczenia!

Marcin Nizioł – koordynator projektu „Bajam – świat w pigułce”
realizowanego w GBP w Chmielniku, w ramach Programu „Równość szans”


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART