zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 OŚWIATA I KULTURA
Projekt eTwinning w Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku - podsumowanie


W czerwcu zakończyliśmy realizację projektu eTwinning pt."Let's celebrate languages during the special week from 9th to 14th of May 2016”. Projekt powstał z inicjatywy szkoły francuskiej, z okazji ogłoszenia przez tamtejszego Ministra Edukacji, „Tygodnia Języków” w dniach 09 – 14 maja. Uczestniczyło w nim 26 szkół z całej Europy. Podstawowym celem projektu było uświadomienie uczniom różnorodności językowej i kulturowej Europy, a także rozwój umiejętności językowych, rozwój umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatycznymi, nawiązanie znajomości z rówieśnikami z innych krajów europejskich. Projekt realizowany był przez ponad 2 miesiące z udziałem uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. Joanny Stodolak oraz p. Moniki Czarnoty. Uczniowie, pracując według ustalonego przez koordynatorów programu harmonogramu, podejmowali różnorodne działania. Wykonali plakaty informujące o projekcie, przygotowywali prezentacje o swoim kraju, miejscowości w której mieszkają oraz o szkole, układali wspólnie przygotowany przez koordynatorów projektu dialog w języku polskim i angielskim, w wersji mówionej i pisanej. Celem dialogu było przedstawienie podstawowych informacji o sobie. Uczennice klas IV – VI pod kierunkiem p. Moniki Wal oraz p. Marioli Tereszkiewicz przygotowały polską piosenkę ludową, do której dołączyliśmy również angielskie tłumaczenie. Zaprezentowali także, przygotowaną wcześniej pod kierunkiem p. Moniki Wójcik, inscenizację polskiej bajki „Pchła Szachrajka” z tłumaczeniem na język angielski. Jednym z elementów projektu było również napisanie kartki z pozdrowieniami do wybranych partnerów. Uczniowie naszej szkoły napisali kartki do swoich rówieśników z Anglii, Włoch i Hiszpanii w ich językach narodowych i ostatnio otrzymali kartkę od naszych przyjaciół z Grecji. Wszystkie wytwory pracy dzieci zostały umieszczone na specjalnej platformie projektu zwanej TwinSpace na portalu www.etwinning.net. W tygodniu podsumowującym projekt uczniowie klas IV – VI, korzystając z tejże platformy, mieli okazję zobaczyć i posłuchać swoich rówieśników z różnych krajów Europy, prezentujących efekty swoich działań oraz podsumować swoją wiedzę o krajach UE poprzez zamieszczone tam gry i zabawy.


Joanna Stodolak
Szkoła Podstawowa nr 3
im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART