zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
ZEAS INFORMUJE
GOPS W CHMIELNIKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
Plakat str. 22
012345

Wieść Gminna 2/2016 STOWARZYSZENIE
STOWARZYSZENIE

Co słychać w Stowarzyszeniu „NASZA WOLA”

OGNISKO PATRIOTYZMU

Tradycyjnie 3-go maja członkowie Stowarzyszenia i sympatycy rozpalili na placu Arena Ognisko Patriotyzmu. Przy sprzyjającej pogodzie i trzaskach płonącego ogniska śpiewano pieśni patriotyczne i wojskowe piosenki. Było to miło spędzone świąteczne popołudnie.


Mamy dzielnie wbijają gwoździe

  


Ognisko Patriotyzmu 3-go Maja
 

PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” już po raz trzeci na placu Arena 5 czerwca 2016 r. zorganizowało Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w ramach realizacji Zadania „Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” dofinansowanego z Urzędu Gminy w Chmielniku. Było to możliwe dzięki pomocy i współpracy z panem sołtysem, Biblioteką i Szkołą Podstawowa w Woli Rafałowskiej. Serdecznie za to dziękujemy. Pogoda mimo nadciągających zewsząd chmur dopisała, rozpogodziło się i wszyscy świetnie się bawili. Motywem przewodnim całej zabawy były balony. Każde dziecko przychodząc na piknik otrzymywało kolorowe baloniki, które dostaliśmy od Nowin Rzeszowskich, Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej im. BPA J.S. Pelczara w Rzeszowie oraz Portu Lotniczego w Jasionce.

Pani Agnieszka Kołodziej zamieniała dzieci w różne zwierzątka malując je. Zabawy dla dzieci i rodziców prowadziła pani Małgorzata Nawojska z mężem. Można było zdobyć ciekawe nagrody. Uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali zebranym program artystyczny „Cudownych Rodziców mam” oraz zaśpiewali kilka piosenek. Młodzież starsza pod kierunkiem pani Agnieszki Kołodziej przypomniała znaną bajkę „Kopciuszek” lecz w wersji współczesnej. Wszyscy występujący otrzymywali upominki oraz drożdżówki ufundowane przez Delikatesy Centrum w Chmielniku. O godz.18.30 wszystkie dzieci otrzymały balony napełnione helem, które wspólnie wypuściły w niebo z okrzykiem „Kolorowe iskierki wypuszczamy w niebo, niech dzieci na świecie ucieszą się z tego”. Widok pięćdziesięciu balonów na niebie był niesamowity. Kolejny punktem imprezy była zabawa taneczna. Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi piknikowi były zjeżdżalnie, trampolina, wata, popcorn, sklepik, lody, ciasto, zapiekanki, gofry. Można było również pojeździć na konikach od państwa Muriasów z Woli Rafałowskiej. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji Pikniku Rodzinnego.


Przygotowanie do wypuszczenia balonów
 


Wizyta w Izbie uczniów z Hyżnego
 

IZBA TRADYCJI

6 czerwca naszą Izbę Tradycji odwiedziło 18 uczniów Szkoły Podstawowej w Hyżnym. Dzieci zadawały wiele pytań, bardzo im się podobały zgromadzone przez nas przedmioty. Na zakończenie otrzymały foldery oraz napoje.

Izbę Tradycji można zwiedzać w drugą niedzielę miesiąca w godz. 15.00 – 17.00 lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu nr tel. 172304519. Zapraszamy.

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART