zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 OŚWIATA I KULTURA
Kolejny raz grant jest nasz!

Bardzo miło nam poinformować czytelników „Wieści Gminnych” o kolejnym sukcesie w pozyskaniu grantów na działania. Tym razem są to środki uzyskane dzięki aplikowaniu w konkursie grantowym w programie Działaj Lokalnie. Tak się składa, że jesteśmy wytrwałymi jego wielbicielami, co przynosi rokrocznie sukces w postaci realizowanego projektu, a często nawet dwóch jednocześnie. Współpracują z nami dwie grupy nieformalne: Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich i Strefa Kultury Młodzieżowej. Dla pierwszej grupy będzie to szósty projekt, dla grupy młodzieżowej drugi, a dla naszej instytucji już dziewiąty. Warto zaznaczyć także, że dotację otrzymało w tym roku 12 projektów: 4 z gmina Błażowa, 4 z gminy Chmielnik, 2 z gminy Dubiecko, 2 z gminy Tyczyn. Jako gmina mamy bardzo dobry wynik jeśli chodzi o aktywność mieszkańców w poszukiwaniu środków na działania dla dobra wspólnego.

Wracając do projektów realizowanych przez bibliotekę, to w tej edycji będziemy spełniać się artystycznie: panie z Kół Gospodyń Wiejskich będą realizować się na teatralnej scenie w projekcie pt. „Gospodynie na scenie”, natomiast młodzież zakochana w muzyce ludowej nagra teledysk ludowej piosenki we własnej aranżacji, a wszystko w ramach projektu „foLkOVE – odkryj muzykę ludową na nowo!”. Będzie w tych projektach czas na integrację, wyjazd do teatru, skansenu, śpiewanie, warsztaty teatralne, tworzenie filmu, wspólne gotowanie świętowanie. Pozostaną trwałe ślady w postaci przedstawienia teatralnego i teledysku, i takie których nie da się ubrać w liczby ani inne ramy: satysfakcja uczestników, umiejętności teatralne, zintegrowanie poszczególnych grup w projektach, energia do działania, poczucie sprawstwa, podniesiona samoocena.

O tym jak będzie przebiegać realizacja projektów będziemy informować na naszej stronie internetowej, na Facebooku i Instagramie. Zapraszamy do śledzenia tego co projekty nam przyniosą.

„Działaj Lokalnie X” 2017 to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie – Fundacją Generator Inspiracji, dzięki wsparciu otrzymanemu od lokalnych samorządów: Gminy Błażowa, Gminy Chmielnik, Gminy Dubiecko, Gminy Tyczyn oraz Województwa Podkarpackiego.

Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 22 Marca 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART