zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2017 URZĄD GMINY INFORMUJE
A-klasa znów zawita na chmielnicki stadion

Po raz drugi w historii istnienia klubu sportowego „Galicja” Chmielnik, drużyna seniorów wywalczyła awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli A-klasy. Po 22 meczach ligowych, zdobyciu 40 punktów, 11 zwycięstwach i 7 remisach drużyna z Chmielnika w sezonie rozgrywkowych 2017/2018 będzie swoje mecze rozgrywała w A-klasie. Były emocje, była walka, była ciężka praca włożona na treningach i podczas sparingów. Wszystko to zaowocowało w postaci upragnionego i ponownie wyczekiwanego awansu. Przypomnijmy, że poprzednio „Galicja” grała w wyższej klasie w sezonie 2014/2015, jednak można rzec, że wówczas zaliczyła swoisty falstart. Niestety już słyszy się głosy: „Galicja nie da rady w A-klasie”, „Spadną po pierwszym sezonie, jak poprzednio”. Jednak sceptycy głoszący te „rewelacje” zapominają o najważniejszym – TO NIE JEST JUŻ TA SAMA DRUŻYNA CO WTEDY. Od poprzedniego awansu zespół, obecnie prowadzony przez Rafała Babiaka, przeszedł bardzo wiele – kilku trenerów, pobrał ważne lekcje gry w piłkę nożną, zreorganizował skład, dając możliwość gry kilku młodym zawodnikom, a co najważniejsze zobaczył, że gra w wyższej klasie to inny styl myślenia, że zwycięstwo zaczyna się w głowie. Wówczas wchodząc o ligę wyżej byliśmy jak dzieci błądzące we mgle, nie wiedzieliśmy nic o „zasadach” tam panujących i boleśnie przekonaliśmy się, że jeszcze nie dorośliśmy do miana A-klasowej drużyny. Teraz sprawa ma się zgoła inaczej. Cały ten czas pobyt na powrót w B-klasie przygotowywał nas na ten jeden dzień – ponowny dzień awansu. Teraz, ponownie wchodząc na A-klasowe boiska będziemy znacznie lepiej przygotowani, gdyż możemy być gotowi na to co nas tam zastanie. Awans nie spadł nam z nieba, jak biblijna manna Izraelitom na pustyni. Został wywalczony, o czym świadczy tabela podsumowująca nasze ligowe zmagania. Najwięcej strzelonych bramek, najwięcej wygranych na wyjeździe (co pokazuje, że nie jesteśmy tylko mocni na naszym małym i specyficznym boisku), najmniej porażek na własnym stadionie – to wszystko jest efektem zaangażowania, walki i ciężkiej pracy. „Galicja” Chmielnik się zmienia. Dochowując wierności swoim zasadom, zmienia się powoli w drużynę z jakiej każda miejscowość mogłaby być dumna. W drużynę profesjonalistów, który mimo, że futbolówkę kopią wyłącznie z przyjemności, to są nastawieni na sukces i efekty. W drużynę dającą szanse młodym pokoleniom, dzięki utrzymywaniu i prowadzeniu grup młodzieżowych (juniorów i trampkarzy) oraz zapraszającą ich do gry w ligowych spotkaniach zespołu seniorów. Niestety, co trzeba ze smutkiem i nostalgią wspomnieć, iż odchodzą (przechodzą na piłkarską „emeryturę”) także zawodnicy zasłużeni dla tego klubu, którzy wiele razy udowadniali jak wiele on dla nich znaczy i ile serca, pracy i wysiłku wkładali w grę dla „Galicji”.

Na koniec nie powinno zabraknąć życzeń dla drużyny, aby wytrwale nadal dążyła do zakładanych celów, aby zaangażowanie zawodników nie słabło, chęci zarządowi nie ubywało i serca kibiców zawsze były z nimi.

Mateusz Gnatowski


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 19 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART