zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OŚWIATA I KULTURA
Faustynka i Ignaś - dla niepodległej.

- Kto wygra mecz?- zapytała, ku ogólnemu zdziwieniu młodej publiczności, sympatyczna blondynka.

- Polacy!- zabrzmiała odpowiedź, zwłaszcza chłopców.

- Kto strzeli bramki? - znów blondyna.

- Lewandowski!!! - odkrzyknęli, wyraźnie zaintrygowani już młodzi ludzie.

Dzień pochmurny, ale ciepły. Z samochodu wysiada sympatyczna, uśmiechnięta blondynka. Wita się serdecznie. Rozmawia. Cały czas uśmiecha. Biała sukienka, na ramionach kibicowski szal - rzecz jasna w barwach narodowych. Już po chwili nie ma się cienia wątpliwości, że jest typem człowieka, z którym ma się o czym porozmawiać, pomimo tego, że widzi się go po raz pierwszy. Na sali czekają już dzieci. Ciekawe, ale też poddenerwowane niepewnością tego, co się zaraz wydarzy. Zalega cisza… Uśmiechnięta blondynka z iskierką w oku, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, pyta- Kto wygra mecz?...

I tak to się zaczęło. 19 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej, wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Wiolettą Piasecką- pisarką, autorką bajek i opowiadań dla dzieci. Pani Wioletta, pytaniem o mecz, odstresowała i rozweseliła swoją młodą publiczność. Wszyscy słuchali jej z zapartym tchem. Byli zafascynowani tym, o czym opowiadała pisarka. A pani Piasecka nie mówiła rzecz jasna tylko o footballu. Dzieci poznały piękną historię małego - wielkiego Ignasia Paderewskiego, który, oprócz tego, że miał talent muzyczny, uczynił mnóstwo dobrego dla naszej ojczyzny. Były wierszyki o zwierzętach i pytania z wróżbami. Była opowieść o Faustynce i zagadki piłkarskie. Było o niepodległej Polsce. Była radość i żarciki.

Wioletta Piasecka- autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. Najnowsze z jej książek „Faustynka.” i „Ignaś”, to książki z serii „Opowieści patriotyczne”. Obie książki będą wspaniałą lekturą dla młodych czytelników w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Opowiadania Wioletty Piaseckiej zawierają również tematykę aktualną do dziś, a jej bohaterowie posiadają cechy ważne także dla współczesnych dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku.

  

Agnieszka Kołodziej
bibliotekarz GBP w Chmielniku Filia w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART