zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OŚWIATA I KULTURA
Mega Misja w naszej szkole

W Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w trakcie popołudniowych zajęć świetlicowych od września realizowany jest program Mega Misja. Organizatorem programu jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy angażując najmłodszych do zdobywania wiedzy, rozwijania pasji i budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i technologii. W ten sposób uczniowie zyskują liczne kompetencje, w tym kompetencje cyfrowe.

Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie - Julka i Kuba, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem sprawiającym liczne kłopoty. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, zabawki edukacyjne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie naszej świetlicy. Po wykonaniu każdego zadania nauczyciel świetlicy przesyła do platformy MegaMisji raport realizacji działań, który zawsze jest opatrzony zdjęciem. Jest to niezbędny warunek do tego, aby grupa mogła podjąć kolejne wyzwanie.

Przy realizacji zadań dzieci uczą się, jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworząc własną bazę kompetencji cyfrowych.

W MegaMisji ważna jest współpraca między dziećmi, twórcza dyskusja w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie umiejętności.

Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

Honorowy patronami programu są Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

A. Korbecka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART