zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2019 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

Świetlica OSP Zabratówka
X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Majowe działania strażaków
Majowe działania strażaków

 

Obszar naszej gminy od kilku lat omijają najbardziej niebezpieczne zjawiska związane z powodziami, ulewami i gwałtownymi wichurami. Do tej pory również bieżący rok jest spokojnym okresem dla strażaków. Wyjątkiem były dzień 19 maj, kiedy to okoliczne miejscowości, a szczególnie miejscowość Chmielnik zostały nawiedzone gwałtownymi ulewami. W tym dniu zastępy strażaków z OSP Chmielnik, OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa, OSP Wola Rafałowska i OSP Zabratówka zostali zadysponowani do 8 zdarzeń w Chmielniku. Druhowie przede wszystkim, usuwali zatory w wezbranych rzekach i wypompowywali wodę z podtopionych piwnic.

Natomiast w dniach 24- 26 maja zastępy z OSP Zabratówka i OSP Wola Rafałowska wraz z innymi OSP z terenu powiatu rzeszowskiego zostały skierowane na północ naszego województwa do objętej alarmem powodziowym Gmina Wadowice Górne. Zgromadzone zastępy wraz z WOT w miejscowości Izbiska prowadziły działania przeciwpowodziowe. Na miejscu druhowie wykonywali postawione przed nimi zadania: uszczelnianie przeciekających wałów oraz monitorowanie nasypów i wypompowywanie wody z zalanych terenów.
Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART